Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Opłata za niewykorzystaną wizytę lekarską. Minister zdrowia nie mówi “nie”


Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie jest przeciwnikiem wprowadzenia opłaty dla pacjentów, którzy mieli zaplanowaną wizytę i się na niej nie stawili. – Analizujemy tę sytuację, to faktycznie ogromny problem – ocenia szef resortu zdrowia.

Łukasz Szumowski podkreślił, że ministerstwo zdrowia “analizuje” sytuację wizyt, które nie doszły do skutku.

– To jest postulat tak naprawdę dyrektorów szpitali i ekspertów z ochrony zdrowia. Bo jeżeli popatrzymy na liczbę osób, które się umówiły na wizytę, a potem nie przyszły, to w skali kraju mamy około 17 mln takich wizyt rocznie, nieodwołanych i bez pacjenta. To oznacza, że moglibyśmy 17 mln więcej Polaków przyjąć, gdyby ktoś odwołał wizytę – wyliczał Szumowski na antenie Radia Zet, cytowany przez PAP.

 

 

 

 

Minister zastanawiał się, czy taka opłata byłaby w stanie zmobilizować pacjentów. Szumowski podkreślił, że wraz z pracownikami resortu “analizują tę sytuację”.

– Nie mówię nie. Dlatego, że faktycznie jest to ogromny problem. W jednym z Instytutów ilość niezgłoszonych się osób w ciągu roku na ortopedię i traumatologię to jest 150 tys., a 90 tys. na kardiologię. To jest ok. 20 proc. wizyt lekarskich – wskazywał Szumowski.

Autor: OPRAC. KRYSTIAN ROSIŃSKI

Źródło : Money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl