Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Nienawiść Mateusza Morawieckiego do przedsiębiorców nie ma umiaru


Nienawiść ekipy Mateusza Morawieckiego w stosunku do przedsiębiorców nie ma granic. Zapomniał, kto tu jest suwerenem i kto płaci podatki!

W nowym reżimie fiskalnym przedsiębiorca jest już przesłuchiwany na samą okoliczność założenia firmy. Wystarczy zainicjować założenie działalności gospodarczej, a od razu zjawia się skarbówka i przeprowadza przesłuchanie, w którym zadaje wystraszonemu przyszłemu przedsiębiorcy pytanie o wskazanie osoby, która namówiła przedsiębiorcę do założenia firmy, skąd przedsiębiorca ma pieniądze, gdzie jest biznesplan i kto jest jego autorem. Wzywa do wskazania listy kontrahentów, wskazania oferty publicznej…., gdzie jest infrastruktura, kogo będzie zatrudniał itd.

To na dobry początek. Każdy przedsiębiorca według Morawieckiego jest przestępcą i należy z mocy prawa założyć ryzykantowi elektroniczną obrożę. Nie zapomnijmy o sankcjach. Nawet za najmniejsze uchybienie, błąd – świadome lub nieświadome naruszenie prawa, przedsiębiorcy grożą wielomilionowe kary, konfiskata majątku i więzienie nawet do 25 lat.

Przedsiębiorca, zakładając firmę, z automatu wchodzi do domu Wielkiego Brata i podlega systemowi permanentnej inwigilacji. Przedsiębiorca powinien pamiętać, że Polska jest w Unii Europejskiej i aby prowadzić biznes nie musi zapisywać się do Big Brothera(link is external), ale ma prawo wyboru kraju o przyjaznym systemie podatkowym. Nie musi korzystać z polskiej jurysdykcji podatkowej – dyktatury fiskalnej.

ZUS to też podatek, ale ukryty, o czym wie doskonale Morawiecki. Właśnie wytoczył ciężkie działa. Zmieniono interpretację obowiązujących przepisów. Według szacunków ZUS może dzięki temu zarobić dodatkowe 19 mld zł. To nie ważne, że przepisy nie mogą działać w wstecz. Bolszewika Morawieckiego przestrzeganie prawa nie dotyczy.

Federacja Przedsiębiorców Polskich alarmuje, że ZUS wprowadził nowe interpretacje przepisów dotyczących ozusowania umów zleceń z lat 2009–2017 i rozpoczął masowe kontrole przedsiębiorców. Nakłada gigantyczne kary, choć wcześniej wydał liczne interpretacje o zgodności z prawem stosowanego systemu oskładkowania umów zleceń.

Federacja zauważa, że do 2016 roku obowiązek odprowadzania składek od umów zleceń dotyczył tylko pierwszej umowy. Każda kolejna nie była obciążona składkami (zmieniło się to dopiero od 2016 roku, kiedy rząd zmusił przedsiębiorców do odprowadzania składek od wszystkich umów). Do końca 2015 roku zakład potwierdzał tę zasadę podczas kontroli i w ramach wydawanych interpretacji indywidualnych.

„Od momentu kiedy weszła w życie umowa o oskładkowaniu umów-zleceń ściganie firm o składki jest możliwe. Ale wcześniej stan prawny był inny i ZUS nie może tego zmieniać. Inaczej czekanie na to, aż parlament uchwali nowe przepisy, byłoby bezsensowne” – twierdzi Jeremi Mordasewicz z BCC.

Problem dotyczy około 100 tys. przedsiębiorstw, które brały udział w zamówieniach publicznych. Chodzi więc głównie o firmy ochroniarskie i sprzątające, które w celu wygrania przetargu walczyły przede wszystkim ceną. Według firmy konsultingowej PwC państwo zaoszczędziło w ten sposób w latach 2008-2016 aż 30 mld zł.

„Państwo płaciło niższe stawki wynagrodzenia w zamówieniach publicznych, a dziś wyciąga rękę do kieszeni przedsiębiorców, żądając od nich składek ZUS, które nie były wliczone do budżetów zamówień publicznych – przedsiębiorcy nigdy nie otrzymali takich kwot – podsumowuje Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Mateuszowi Morawieckiemu przedsiębiorcy podziękują przy urnie!

W Polsce trwa właśnie bal na Titanicu. Stopniowo obecna władza, krok po kroku, łapie w kleszcze przedsiębiorców, budując atmosferę, w której to przedsiębiorca ma się czuć winny, że mu się udało, i powinien w każdej chwili spodziewać się uderzenia – mocnego uderzenia – w myśl bolszewickiej ideologii Morawieckiego: “Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani” lub “Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie “.

Autor:
Z.B./Foto:Polska Agencja Prasowa / Piotr Polak
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 1 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl