Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Niemcy wezwały do ​​jak najszybszego uruchomienia Nord Stream 2


Zdjęcie: Jens Büttner/ZB/Global Look Press

Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 powinno nastąpić jak najszybciej – powiedział w rozmowie z RND Wolfgang Kubicki, wiceprzewodniczący Wolnej Partii Demokratycznej Niemiec (FDP). Według niego rosyjskie dostawy gazu pomogą mieszkańcom Niemiec nie zamarznąć nadchodzącej zimy. Uważa, że ​​w tej chwili nie ma obiektywnych powodów, by nie uruchamiać Nord Stream 2.

Teraz musimy jak najszybciej otworzyć Nord Stream 2. Nie ma uzasadnionego powodu, aby nie otwierać. Jeśli w ten sposób otrzymamy więcej gazu, być może nawet całą gwarantowaną w kontrakcie kwotę, pozwoli to zapewnić, że ludzie nie będą musieli marznąć zimą i że nasz przemysł nie zostanie poważnie uszkodzony – podkreślił polityk .

Kubicki zauważył też, że gdy tylko magazyny gazu w Niemczech zapełnią się, dostawy gazem Nord Stream 2 mogą zostać wstrzymane. Do tego czasu jednak rząd federalny musi zaopatrywać kraj w gaz.

Wcześniej główny ekonomista Trinity Bank Łukasz Kovanda powiedział, że Niemcy spodziewają się „haniebnego” uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 jesienią lub zimą. Berlin będzie zmuszony się na to zgodzić ze względu na pogarszającą się sytuację z gazem, a także z dostawami węgla do elektrowni w wyniku obniżania się poziomu wody w Renie.

Wcześniej dziennikarz Nikolaus Blom wezwał niemieckie władze do uruchomienia gazociągu Nord Stream 2, ponieważ odmowa jego realizacji nie jest w rękach Berlina. Jednocześnie wyraził opinię, że taki krok „pokrzyżowałby plany Putina”.

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl