Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

NIEMCY NIE CHCĄ WYPŁACIĆ ODSZKODOWANIA ZA ZAMACH W BERLINIE. REPARACJI WOJENNYCH TEŻ NIE WYPŁACILI


Niemcy w XX wieku wywołali dwie wojny światowe, które pochłonęły około 70 milionów istnień ludzkich. Tylko polskie straty ocenia się na ok. 3 biliony dolarów. Niestety, Polska nigdy nie otrzymała reparacji wojennych, co można poczytać, że Niemcy świadomie i z premedytacją uchyliły się od odpowiedzialności.

Uzasadniają to w banalnie prosty i bezczelny sposób: Nie podważamy zbrodni, których dokonały w Polsce hitlerowskie Niemcy. Pomimo to żądania reparacji są nieuzasadnione, bo”żadne państwo świata nie byłoby w stanie zapłacić tak gigantycznych sum” lub “roszczenia reparacyjne prowadzą do negatywnych konsekwencji, takich jak niezadowolenie, nienawiść, a w najgorszym razie kolejny konflikt”.

Analogiczną sytuację zastosowali w przypadku zamachu terrorystycznego w Berlinie. Wówczas polski kierowca został zastrzelony przez islamistę. Do zamachu doszło 16 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego; terrorysta wjechał w tłum zabijając 11 osób i raniąc 50.

40-tonowa ciężarówka była własnością firmy transportowej należącej do Ariela Żurawskiego. Po zamachu niemiecka policja przetrzymywała samochód przez wiele miesięcy, choć przedsiębiorca poniósł z tego tytułu poważne straty, do dziś nie dostał odszkodowania. Jego interesy reprezentuje berliński adwokat Stefan Hambura, ale pełnomocnik niemieckiego rządu Kurt Beck unikał spotkania.

Niemal dopiero rok po zamachu Ariel Żurawski (link is external)spotkał się z pełnomocnikiem niemieckiego rządu ds. zamachu Kurtem Beckiem ws. odszkodowania za poniesione straty. Zaproponowano mu 10 tys. euro jednorazowego tzw. świadczenia dobrowolnego. – Jestem zawiedziony. Nie tak wyobrażałem sobie pomoc ze strony Niemiec – powiedział Żurawski, który wycenił straty na ok. 100 tys. euro.

Podobnie postąpił ubezpieczyciel, który odmówił wypłaty odszkodowania, uznając, iż polisa nie obejmuje zamachu terrorystycznego.

Zdenerwowany Ariel Żurawski uważa, że na tym sprawa się kończy i pozwie państwo niemieckie przed sądem.

Przypomnijmy: Angela Merkel łamiąc prawo unijne w 2015 roku, sprowadziła na terytorium Unii Europejskiej kilka milionów muzułmańskich imigrantów. 80 % migrantów to byli mężczyźni w wielu poborowym, którzy wcześniej walczyli w szeregach tzw. Państwa Islamskiego.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 5 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl