Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

NARODOWY BANK UKRAINY: BITCOIN NIE JEST PEŁNOPRAWNĄ WALUTĄ


W 2009 roku Bitcoinem interesowała się wąska grupa geeków. Prawdopodobnie żaden z nich nie oczekiwał, że w tak krótkim czasie oparty na kryptografii (link is external)kawałek kodu zrobi taką karierę. Niejednokrotnie porównywany do bańki spekulacyjnej Bitcoin(link is external) z całą pewnością zmienił świat finansów. Interesują się nim zarówno prywatni inwestorzy jak i największe banki.

Wydaje się jednak, że zdecydowana większość społeczności BTC(link is external) traktuje tę kryptowalutę jako tymczasową lokatę kapitału. Lokatę, która bije jakiekolwiek inne aktywo pod kątem oprocentowania. W samym tylko 2017 roku Bitcoin (link is external)zyskał do dolara amerykańskiego około 280%. W momencie gdy BTC/USD tworzyło swoje historyczne szczyty prosta stopa zwrotu sięgała poziomu 396%! Zmienność kryptowalut z całą pewnością przyciąga spekulantów, jednak czy jest dobra dla Bitcoina?

National Bank of Ukraine tłumaczy

Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że Bitcoin (link is external)nie jest walutą ponieważ nie posiada oznaczonego wystawcy. Z tego powodu nie możemy uznać Bitcoina za legalną formę zapłaty – stwierdził na początku tego tygodnia zastępca prezesa National Bank of Ukraine, Oleg Chury.

Większość banków centralnych nie traktuje Bitcoina(link is external) jako zagrożenia dla tradycyjnych form płatności (link is external)z prostego powodu – kryptowalut używa stosunkowo niewielka liczba osób. Zastrzeżenia budzą natomiast możliwe oszustwa związane z tą branżą – dodał Chury.

Tymczasem BTC(link is external) wciąż do góry

Po silnej wyprzedaży jakiej byliśmy świadkami na początku września, kapitalizacja rynku kryptowalut wyraźnie odbija. Dziś rynek wart jest przeszło $136 mld, natomiast sam Bitcoin (link is external)dobija do granicy $4000.00. Moja długa pozycja na BTC/USD wciąż jest aktywna, a poziom SL przesunięty został na $3610.00.

Autor:
Źródło:

comparic

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 + = 53

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl