Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Najbogatsze rodziny powiększają swoje bogactwo


Jedynie 4 proc. najbogatszych rodzin odnotowało stratę w ubiegłym roku. Dane na temat finansów family office wykazały, że trzy czwarte z nich (74,2 proc.) powiększyło swoją fortunę, natomiast 22 proc. nie zgłosiło żadnych zmian – donosi “The Guardian”.

Według danych z raportu Campden Wealth i UBS tylko 10 na 262 najbogatszych rodzin poniosło stratę w 2016 roku. Zdecydowana większość pomnożyła swoją fortunę – średnia wysokość majątku wynosiła 1,45 mld dolarów.

Dominic Samuelson, dyrektor naczelny Campden Wealt, powiedział, że rok 2016 był absolutnym i bez wątpienia znaczącym czasem dla wspomnianych family office. Jak podaje “The Guardian”, CEO stwierdził, że niezależnie od wyzwań gospodarczych, nadal generują ogromne bogactwo na całym świecie. W 2015 roku, kiedy na rynkach finansowych trwał zamęt, firmy rodzinne wypracowywały 0,3-procentową stopę zwrotu, w 2016 roku udało im się odbić od tego wyniku.

Przeciętne wynagrodzenie dyrektora generalnego w biurach rodzinnych wzrosło o prawie 10 proc. do 367 tys. dolarów od 2016 roku, a dyrektora inwestycyjnego wzrosło o 8 proc. do 314 tys. dolarów.

Autor:
forum
Źródło:

bankier.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 − = 17

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl