Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Morawiecki wysyła na przedsiębiorców skarbówkę z psami. To kiedy obozy pracy i konfiskaty majątku? Ale rządowy pupilek ma coraz większe kłopotyOd pierwszego marca kontrolerzy skarbowi będą mieli nowe uprawniania. Urzędnicy będą mogli bez uprzedzenia wchodzić do firm z psami tropiącymi, otrzymają prawo do wglądu w pełną dokumentację, nawet tę objęta tajemnicą. 

Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej będą mogli bez uprzedniego zawiadomienia rozpocząć procedury kontroli. W niektórych przypadkach będą mogli przeprowadzić ją po okazaniu jedynie legitymacji. Będą też mogli przeglądać dokumentację tę aktualną, z bieżącego okresu jak i tę wcześniejszą. Przedsiębiorca będzie miał 14 dni od rozpoczęcia kontroli na wyrównanie podatków. Zniesiono terytorialność, ci sami kontrolerzy będą mogli wchodzić do firm w różnych częściach kraju.
Urzędnicy będą mogli chodzić po zakładach bez legitymacji i specjalnych przepustek. Stosować się mają tylko zasady BHP. Do dyspozycji będą mogli mieć sprzęt specjalistyczny i psy tropiące.Te ostatnie to nie jedyny z odjechanych fiskalnych pomysłów wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Jak pisaliśmy, minister chce też wysyłać skarbówkę do mieszkań ludzi rozpoczynających działalność gospodarczą.

Zmienia też na wyjątkowo niekorzystne zasady interpretacji podatkowych dla przedsiębiorców:
Zamiast stwarzania warunków dla przedsiębiorców, Morawiecki wprowadza w Polsce brutalny fiskalizm. Efekt jest taki, że warunki do prowadzenia działalności gospodarczej mamy o niebo gorsze, niż w innych krajach.

Najzabawniejsze jest jednak to, że wprowadzając metody jakich nie było nawet w PRL Morawiecki zaprasza z powrotem do Polski emigrantów, którzy wyjechali za chlebem m.in. do Wielkiej Brytanii. Na ich brutalnie szczere odpowiedzi nie musiał zresztą długo czekać.

Miejmy jednak nadzieję, że to koniec kariery wicepremiera i ministra finansów. Sypie mu się właśnie nawet jego własny resort. Dziś doszło w nim do masowej dymisji ludzi odpowiedzialnych za ściąganie podatków, a niezadowolenie z „rozwojowego” programu Morawieckiego wyraziła nawet premier Beata Szydło.

Polub Plportal.pl:

Tags: , , , , ,


One Response “Morawiecki wysyła na przedsiębiorców skarbówkę z psami. To kiedy obozy pracy i konfiskaty majątku? Ale rządowy pupilek ma coraz większe kłopoty”

  1. kowalski
    9 lutego 2017 at 10:28

    Coraz cięższe działa wytaczają przeciwko przedsiębiorcom. Byłem naiwny, bo sądziłem, że zadowolą się wprowadzeniem jpk. U nas w firmie przeprowadzili w grudniu szkolenie z symfonii, bo wszedł moduł do generowania jednolitych plików, a teraz co rusz jakieś nowe pomysły. Nie każdy przedsiębiorca to potencjalny złodziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 5 = 8

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl