Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Międzynarodowe upokorzenie! Morawiecki i Duda poniżeni w Davos


Morawiecki i Duda spotkali się z potężnym, międzynarodowym upokorzeniem. Davos, do którego dzisiaj przyjechali zrobiło im bardzo przykrą niespodziankę.

Dzisiaj po południ w szwajcarskim kurorcie odbędzie się Forum Ekonomiczne. Polska delegacja również wybrała się na to spotkanie.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki chcieli wspólnie z prezesami NBP, KNF i kilku innych polskich spółek spróbować naprawić zszarpany wizerunek naszego kraju.


Morawiecki i Duda upokorzeni

Tymczasem okazuje się, że pobyt w Davos wcale nie przebiegnie dla nich pomyślnie. Wszystkie osoby uczestniczące w forum dostały za darmo najnowsze wydanie „The Wall Street Journal”, prestiżowego dziennika dla biznesmenów.

Na jego okładce znajduje się ogromny nagłówek o polskim rządzie, który brzmi „Polska umniejsza rolę historyczną Wałęsy”. A artykule zamieszczono zdjęcia byłego prezydenta i wspólną fotografię przedstawicieli PiS. Znalazł się na niej m.in. Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak.

W artykule napisano, że szef polskiego rządu chce umniejszyć zasługi Lecha Wałęsy, wyprzeć go z pamięci, a wszyscy ludzie z jego gabinetu mają nacjonalistyczną wizję świata.

PiS napiętnowany za granicą!
Rządząca partia Prawa i Sprawiedliwości została porównana do najbardziej znienawidzonych na zachodzie partii, tj. grecka Syriza, francuski Front Narodowy czy holenderska Partia Wolności.

Ten artykuł przeczytają niemalże wszyscy uczestnicy forum w Davos. Zgromadzili się tam dzisiaj wszyscy najważniejsi politycy, ekonomiści i biznesmeni z całego świata.

Oczy wszystkich forumowiczów będą skupione na polskiej delegacji. Wygląda na to, że plan ocieplenia wizerunku Polski za granicą spalił się na panewce.
Źródło: Pikio

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 5 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl