Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Miedwiediew przedstawił plusy powrotu do budżetu trzyletniego


miedwiediew
Powrót do zasady trzyletniego planowania budżetowego Federacji Rosyjskiej przyczyni się do zmniejszenia poziomu niepewności w gospodarce Rosji, -oświadczył premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

“Na co warto zwrócić uwagę… Powróciliśmy do trzyletniego planowania budżetowego – to samo w sobie sprzyja zmniejszeniu poziomu niepewności. Zgodnie z priorytetami, mechanizmami i zasadami pracy zapewnia to dokładniejszą prognozę warunków” — powiedział, przemawiając na posiedzeniu rządowej komisji ds. projektów budżetowych.

Według jego słów, podczas pracy nad budżetem należy obrać pragmatyczne i racjonalne podejście.

“Będziemy skupiać się na … tych priorytetach, które określiliśmy w ostatnim czasie i na podejściu projektowym… Jest to jedna z podstawowych zasad naszej polityki budżetowej na najbliższy czas” — powiedział szef rządu.

Zgodnie z jego słowami, w pierwszej kolejności środki otrzymają te projekty, które zostały wybrane przez rząd i które są najkorzystniejsze dla obywateli i gospodarki Federacji Rosyjskiej. “Musimy dokładnie wiedzieć, jaki wynik otrzymamy …w wyniku zainwestowania pieniędzy w te lub inne projekty” — dodał Miedwiediew.

Premier również zauważył, że bardzo ważnym jest w obecnych trudnych warunkach utrwalenie wszystkich pozytywnych zmian, które udało się osiągnąć w bieżącym roku, a także rozwinąć potencjał gospodarki Federacji Rosyjskiej. “Przede wszystkim musimy wspierać ten rozwój, który nastąpił w wielu sektorach gospodarki. Stał on się możliwy dzięki, m.in., naszym antykryzysowym działaniom, krokom, przedsięwziętym w celu wsparcia inicjatyw przedsiębiorczych, działaniom na rzecz rozwoju projektów przemysłowych i wsparcia sektora rolnego, mających na celu poprawę klimatu inwestycyjnego” — podsumował szef rządu.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: RIA Novosti, https://ria.ru/economy/20161007/1478731384.html

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − 86 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl