Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

MATEUSZ MORAWIECKI JUŻ NIE CHCE BYĆ KOJARZONY Z BANKSTERAMI


Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się sprzedać wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK.

Mateusz Morawiecki posiadał 13711 akcji BZ WBK, w którym to banku przez lata pracował. Wywoływało to kontrowersje i budziło podejrzenia o konflikt interesów.

Decyzja o sprzedaży akcji kończy te spekulacje – pisze gazeta. Według dziennika, Morawiecki może zarobić na akcjach około 5 mln zł.

Przypomnijmy: 

Mateusz Morawiecki przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, w którym zarobił kilkanaście milionów i nadal posiada akcje banku warte ok. 5 mln zł. W ten właśnie sposób zagraniczne banki nagradzały posłusznych polskich prezesów za wciskanie Polakom toksycznych kredytów we frankach szwajcarskich i wątpliwych ubezpieczeń od utraty pracy.

Ponadto to on miał przekonać Kaczyńskiego do odpuszczenia pomocy rządu dla frankowiczów, którzy – jak powiedział sam Kaczyński – powinni sobie radzić sami w sądach.

Po tych słowach prezesa PiS akcje banków skoczyły w górę, na czym sam Morawiecki mógł sporo zarobić.

Geniusz ekonomii? Nie, miał dostęp do poufnych informacji i sam układał scenariusz wzrostu akcji banków. Następnym przejawem miłości do zagranicznych korporacji i wielkich banków jest sprowadzenie do Polski banku spekulacyjnego JP Morgan, który odpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku. W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu, który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się bank JP Morgan.

Mateusz Morawiecki jest również bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji “Sowa i przyjaciele”. Nagrany przez kelnerów komplementuje ekipę Donalda Tuska, chwali Angelę Merkel, krytykuje młode pokolenie i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy, którą nazywał we the people“.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 7

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl