Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

MATEUSZ MORAWIECKI JUŻ NIE CHCE BYĆ KOJARZONY Z BANKSTERAMI


Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się sprzedać wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK.

Mateusz Morawiecki posiadał 13711 akcji BZ WBK, w którym to banku przez lata pracował. Wywoływało to kontrowersje i budziło podejrzenia o konflikt interesów.

Decyzja o sprzedaży akcji kończy te spekulacje – pisze gazeta. Według dziennika, Morawiecki może zarobić na akcjach około 5 mln zł.

Przypomnijmy: 

Mateusz Morawiecki przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, w którym zarobił kilkanaście milionów i nadal posiada akcje banku warte ok. 5 mln zł. W ten właśnie sposób zagraniczne banki nagradzały posłusznych polskich prezesów za wciskanie Polakom toksycznych kredytów we frankach szwajcarskich i wątpliwych ubezpieczeń od utraty pracy.

Ponadto to on miał przekonać Kaczyńskiego do odpuszczenia pomocy rządu dla frankowiczów, którzy – jak powiedział sam Kaczyński – powinni sobie radzić sami w sądach.

Po tych słowach prezesa PiS akcje banków skoczyły w górę, na czym sam Morawiecki mógł sporo zarobić.

Geniusz ekonomii? Nie, miał dostęp do poufnych informacji i sam układał scenariusz wzrostu akcji banków. Następnym przejawem miłości do zagranicznych korporacji i wielkich banków jest sprowadzenie do Polski banku spekulacyjnego JP Morgan, który odpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku. W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu, który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się bank JP Morgan.

Mateusz Morawiecki jest również bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji “Sowa i przyjaciele”. Nagrany przez kelnerów komplementuje ekipę Donalda Tuska, chwali Angelę Merkel, krytykuje młode pokolenie i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy, którą nazywał we the people“.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl