Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

MasterCard wprowadza płatności online potwierdzane za pomocą selfie


grafika-google-mastercard_logo
Selfie lub odcisk palca wystarczą do identyfikacji podczas zakupów internetowych wykonywanych za pomocą MasterCard w Niemczech. Jednak czy ta procedura jest bezpieczna?
Sprzedawca kart kredytowych MasterCard umożliwia swoim europejskim klientom robienie zakupów internetowych, stosując identyfikację przy pomocy selfie lub odcisku palca. Firma ogłosiła, że ta technologia jest od wtorku dostępna w Niemczech oraz jedenastu innych krajach europejskich. Podawanie hasła nie jest już tym samym konieczne. Posiadacze kart zyskują dzięki „znacznie szybszym zakupom przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa” donosi MasterCard.

Zgodnie z informacjami użytkownicy aplikacji o nazwie Identity Check Mobile w celu identyfikacji tożsamości kładą palec na skanerze identyfikacji linii papilarnych w swoim telefonie. Alternatywą może być zrobione przez nich selfie użyte do rozpoznania twarzy. Celem jest „jak najbardziej sprawna płatność internetowa” bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, powiedział odpowiedzialny za to menedżer MasterCard Ajay Bhalla. Mówił on o „znaczącym kamieniu milowym”.

Według MasterCard powyższa technologia została w pierwszej kolejności przetestowana w Holandii, USA i Kanadzie. Do końca przyszłego roku będzie wykorzystywana na całym świecie.

MasterCard jest przekonany, że zainteresowanych tym jest wielu klientów: „testy i badania” wykazują, że „wraz z upływem czasu konsumenci w Europie będą wybierać chętniej biometryczną formę płatności, niż obecnie wykorzystywane systemy oparte na podawaniu hasła”.
Tłumaczenie: Magdalena Walasek
Źródło: http://www.faz.net/aktuell/finanzen/meine-finanzen/geld-ausgeben/mastercard-startet-onlinezahlungen-per-selfie-oder-fingerabdruck-in-europa-14465934.html

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 − 25 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl