Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Mariusz Kamiński skontroluje firmy, również te z branży morskiej


firmy
Szef służb specjalnych, Mariusz Kamiński, poprosił o wgląd w umowy zawierane przez spółki skarbu państwa i państwowe przedsiębiorstwa. Na liście 66 firm objętych kontrolą są też firmy z branży morskiej. Kontrolerzy sprawdzą umowy podpisywane przez Polską Żeglugę Morską, Zarząd Portów Morskich Szczecin-Świnoujście oraz Polską Żeglugę Bałtycką z Kołobrzegu.

– To rutynowa kontrola, więc nie ma tu powodu do sensacji – wyjaśnia Monika Woźniak-Lewandowska z ZPMSiŚ.

Na liście są też przedsiębiorstwa, która mają swoje oddziały w Zachodniopomorskiem – np. Grupa Azoty do której należą Zakłady Chemiczne Police oraz Polska Grupa Energetyczna, w skład której wchodzi gryfińska Elektrownia Dolna Odra.

Te kontrole to prawdopodobnie efekt zdymisjonowania w czwartek Dawida Jackiewicza – ministra skarbu państwa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o swoje słowa na Radzie Politycznej PiS, gdzie mówił o konieczności „wypalania” ze spółek Skarbu Państwa tych, którzy myślą tylko o sobie, powiedział: „Zdarzają się niecelne decyzje personalne i trzeba je korygować, każdy, kto coś robi, popełnia jakieś błędy, my o tym mówimy”. “Mam nadzieję, że rząd, pani premier będzie takie decyzje z całą energią podejmowała, chociaż to będzie oczywiście związane też z narażeniem się, że pewni ludzie będą niechętni, ale do zadań premiera należy to, żeby się także narażać” – podkreślał prezes PiS.

To wiele znaczące słowa, bo na liście firm objętych kontrolę wysokie stanowiska zajmują ludzie mianowani przez byłego już ministra. Wiceprezesem Grupy Azoty jest szczeciński radny PiS Tomasz Hinc, wiceprezesem Zarządu Portów radny sejmiku zachodniopomorskiego Kazimierz Drzazga.

PMK

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl