Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

LOT dostanie 6 dodatkowych maszyn – Embraerów 195


W marcu przyszłego roku LOT dostanie 6 dodatkowych maszyn – Embraerów 195. To oznacza, że w sezonie letnim zostanie uruchomiona większa liczba nowych połączeń.

Jeszcze nie tak dawno temu LOT miał nie istnieć. Stało się inaczej. Obecnie przewoźnik rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jak podaje portal fly4free.pl, w tym roku planuje przewieźć ponad 6,5 mln pasażerów i cały czas zwiększa swoją flotę.

Oprócz Boeingów 737 MAX 8 i 787-9, w marcu 2018 roku flotę narodowego przewoźnika ma wzmocnić 6 Embraerów. Będzie to model 195, czyli największe maszyny brazylijskiego producenta z zasięgiem 3990 kilometrów.

Nowe maszyny oznaczają nowe trasy. Samoloty mają być wykorzystywane nie tylko na trasach krajowych, ale również na najpopularniejszych połączeniach w Europie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowością będzie lot z Rzeszowa do Tel Awiwu.

Rosnąca liczba samolotów to skutek dynamicznego rozwoju polskiej linii lotniczej, która ciągle uruchamia nowe połączenia. W ciągu bieżącego roku otwarto 19 nowych tras, a siatka połączeń z samej Warszawy obejmuje już 72 miasta na świecie! Oprócz tego przewoźnik zaczął latać m.in. do Izraela z Gdańska, Lublina, Wrocławia i Poznania, uruchomił też trasy na Ukrainę z Poznania i Bydgoszczy. Od maja 2018 roku LOT zacznie również latać z Budapesztu, dzięki czemu stolica Węgier zyska bezpośrednie połączenia do Nowego Jorku i Chicago.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − = 65

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl