Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

LONDYŃSKA FIRMA WYMIENIA ZŁOTO NA BITCOINY – INWESTORZY REALIZACJĄ ZYSKI?


Złoto. Na przestrzeni setek lat najbardziej wartościowy metal szlachetny. Jego wartość i znaczenie nie uległo zmianom pomimo wojen, inflacji, czy kryzysów ekonomicznych. 400 lat temu za uncję złota można było kupić proporcjonalnie tyle samo produktów co w dzisiejszych czasach. W ostatnich dniach Bitcoin(link is external) odnotował kolejny sukces w świadomości społeczeństwa. Od tego dnia można go wycenić również w złocie.

„Stare ale Jare” – czyli krok w stronę innowacji

Firma(link is external) Sharps Pixley to jedna z najstarszych firm w Anglii od wieków zajmująca się handlem metalami szlachetnymi. Jej początki sięgają roku 1778, w którym to została założona przez Wiliama Sharpa. Ta szanowana XVIII wieczna firma jest również pełnoprawnym członkiem London Bullion Market Association(link is external). Działa jako pełny serwis dla inwestorów na zakup, magazynowanie i handel metalami szlachetnymi. Prowadzi punkty stacjonarne w całym Królestwie Brytyjskim, ale również sprzedaż online. Choć na przestrzeni lat często zmieniała właścicieli – między innymi Deutsche Bank – obecny właściciel Degussa Goldhandel jest chyba najbardziej postępowy. W zeszłym roku otworzył on punkt high-endowy z limitowanymi, historycznymi i ekskluzywnymi wyrobami z metali szlachetnych. Niedawno natomiast ogłosił, że firma Sharps Pixley będzie akceptować płatności kryptowalutą – Bitcoinem.

Bitcoin(link is external) – „cyfrowe złoto”

Swoją decyzję firma uzasadnia chęcią pomocy rozwoju kryptowaluty, a tym samym chce udowodnić klientom otwartość na nowe trendy i technologie. Ma również nadzieję na pozyskanie nowych klientów spośród rosnącego grona zwolenników Bitcoina i innych kryptowalut. Szef firmy Ross Norman twierdzi, że wielu użytkowników kryptowalut będzie zainteresowanych utrzymaniem wartości Bitcoina poprzez zakup metali szlachetnych o stabilnej wartości. Dyrektor(link is external) do spraw rozwoju, Gyles Mable mówi natomiast:

Pomijamy różnicę między najstarszą walutą świata a jej najnowszymi formami, oferując nowym i dotychczasowym klientom środki wymiany i dywersyfikacji cyfrowej waluty na prawdziwy, rzeczowy majątek, który mogą przechowywać i sprzedawać w firmie Sharps Pixley.

Złoto(link is external) można zakupić za pośrednictwem serwisu Bitpay, z którym to Sharps Pixley(link is external) nawiązało współpracę. Co ważne potencjalni kupcy nie będą ponosić kosztów denominacji jak w przypadku walut fiat. Oczywiście spośród bogatych inwestorów złota i innych metali szlachetnych nie wszyscy są sympatykami nowych technologii i wielu klientów zapewne nie jest zadowolonych z tego pomysłu.

Czas najlepszym sędzią – jak to wszystko się potoczy?

Jak każda decyzja w życiu tak i ten odważny krok londyńskiego diler(link is external)a może być dobry lub zły w skutkach. Istnieje spore ryzyko długiej niestabilności ceny złota w firmie(link is external). Powodem tego będzie oczywiście reakcja na sytuacje Bitcoina na giełdzie. Jak wszystkim wiadomo wartość tej kryptowaluty może spaść lub wzrosnąć w bardzo szybkim i zaskakującym tempie. Jeśli jednak dalej będzie odnosił sukcesy to możliwe, że będzie to „złoty interes” dla Degussa Goldhandela, a w jego ślady pójdą inni. Jedno jest pewne, to kolejny mały sukces(link is external) kryptowalut w świadomości społeczeństwa XXI wieku.

Autor:
—-
Źródło:

BITHUB

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 62

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl