Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Lew Rywin idzie do więzienia za… fałszowanie dokumentacji medycznej


Lew Rywin był oskarżony o ws. korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Sad Apelacyjny w Warszawie skazał go właśnie na 8 miesięcy wiezienia – informuje PAP. Wyrok jest prawomocny.

W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał znanego producenta filmowego na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę, a jego syna Marcina – na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Prokuratura, która wnosiła o skazanie Lwa Rywina na 3,5 roku więzienia, złożyła od wyroku pierwszej instancji apelację.

Jak ustaliła PAP w źródłach zbliżonych do sprawy, w zeszłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wyrok Lwa Rywina i orzekł wobec niego prawomocną karę 8 miesięcy więzienia (niemal sześć miesięcy spędził on w tej sprawie w areszcie – PAP). Wyrok wobec jego syna został utrzymał. Lwa Rywina i jego syna CBA zatrzymało w 2009 r. Przebywali w areszcie pół roku – Lew Rywin wyszedł po wpłaceniu pół miliona zł kaucji.

Prokuratura oskarżyła obu, że w 2005 r. mieli nakłaniać Konrada T. (skruszonego przestępcę, który miał załatwiać „lewe” zwolnienia, a teraz opowiada o tym jako świadek koronny) do udzielenia korzyści majątkowej i wręczyć 210 tys. zł łapówki za pośrednictwo w organizowaniu fałszywych dokumentów o stanie zdrowia, które miały pomóc producentowi w uniknięciu odbycia kary 2,5 roku więzienia za pomoc w płatnej protekcji wobec Agory.

Marcinowi Rywinowi dodatkowo zarzucono zamiar utrudniania postępowania karnego wobec jego ojca. Obaj nie przyznali się do winy – groziło im do 10 lat więzienia. Sąd Apelacyjny uznał za „w pełni wiarygodnego” świadka Konrada T. Według obrony, jako agent CBŚ miał on dopuszczać się niedozwolonej prowokacji.

Autor:
(fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski )
Źródło:

tvpinfo

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl