Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

KUKIZ OSTRO O PIS W SPRAWIE PODWYŻKI PODATKÓW W FORMIE OPŁATY PALIWOWEJ


Szukacie pieniędzy na drogi w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach “Misiewiczów”, w przeroście urzędniczym – mówił w środę w Sejmie lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w trakcie debaty nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. W debacie zabrał głos także polityk PiS Łukasz Rzepecki. – Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą – powiedział.

Kukiz ocenił, że projekt to przykład kolejnego “łupienia obywateli”. “Szukacie pieniędzy na drogi, szukacie ich w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach ‘Misiewiczów’, w przeroście urzędniczym, w komendach głównych policji, w komendzie głównej straży pożarnej, te pieniądze są w nowych BMW po 1,5 mln zł sztuka” – mówił.

“8 lat temu, kiedy PO podwyższała ceny paliwa pani premier dzisiejsza Beata Szydło, pan Mariusz Błaszczak, pan Adam Hoffman przed kamerami wygłosili płomienne mowy, oskarżając Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i żądał obniżenia cen benzyny” – dodał.

Kukiz zaznaczył, że obecnie 50 proc. ceny paliwa stanowi podatek, a po podwyższeniu opłaty paliwowej w wyniku projektu ustawy udział podatku w cenie paliwa będzie wynosić ponad 60 procent.

“Kiedy Tusk podnosił Polakom VAT jednym cięciem, jedną ustawą wyjął im z kieszeni 5 mld zł, wy w tej chwili dokładnie od obywateli wyjmiecie tyle samo plus VAT” – stwierdził. Lider Kukiz’15 ocenił, że gdyby od ceny paliwa odjąć “złodziejskie podatki”, to kosztowałoby ono ok. 2 zł.

“To, że pani Merkel chce wykończyć polskie firmy transportowe to wiemy, bo tego domagają się niemieckie związki zawodowe, bo niemieckie firmy przegrywają konkurencję z polskimi, a wy teraz do nich dołączacie i wstydźcie się tego” – mówił.

Jak poinformował klub Kukiz’15 wnioskuje o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Rzepecki (PiS) o ustawie dot. opłaty paliwowej: Zła, antyludzka i antyobywatelska

Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska; apeluję do moich koleżanek i kolegów z PiS o wycofanie podpisów pod tą ustawą; wprowadzi szereg podwyżek począwszy od paliwa skończywszy na żywności – mówił w Sejmie poseł PiS Łukasz Rzepecki nt. projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

“Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą” – powiedział Rzepecki.

“Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, na usługach transportowych. Nie możemy być jak Platforma Obywatelska w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego” – powiedział poseł PiS.

“My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów – nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków” – powiedział Rzepecki.

Autor:
Leszek Szymański /PAP
Źródło:

PAP/INTERIA

Dział:
video:
Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 21 = 28

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl