Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Kudrin: Stan rosyjskiej gospodarki nie zmieni się na lepsze


rosja
Były minister finansów, a obecnie szef Centrum Opracowań Strategicznych, uważa, że rosyjska gospodarka pozostanie na dnie, jeżeli nie zostanie opracowany nowy model gospodarczy.

„Można twierdzić, że to co najgorsze za nami. Zapewne jest w tym nieco prawdy. Niestety, ponieważ stary model gospodarczy już się nie sprawdza, a nowy nie został jeszcze opracowany, nawet jeżeli wyszliśmy z dna, wciąż możemy na nie powrócić” – stwierdził Kudrin podczas programu telewizyjnego „Sobotnie nowości”.

Dzień wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił, że rosyjska gospodarka wyszła z dna w 2015 roku, a minister finansów Aleksiej Uljukajew dodał, że recesja w gospodarce rosyjskiej zakończyła się ponad półtora roku temu.

Według Kudrina Rosja powinna przede wszystkim skupić się na dążeniu do wzrostu gospodarczego.

„Osiągnięcie wzrostu gospodarczego na rok czy dwa to jak nadmuchanie kolejnej bańki mydlanej. Najpierw nastąpi poprawa, a następnie ponownie sięgniemy dna. Dzisiaj wszystko na to wskazuje” – stwierdził Kudrin. Według niego, Rosji jak dawniej brakuje zdecydowania.

„Odkładamy reformy gospodarcze – będzie to przyczyną opóźniania wzrostu gospodarczego” – dodał na zakończenie.

Oprócz tego, były minister gospodarki poruszył temat zwiększenia wieku emerytalnego, za czym optuje.

„Obecnie skłaniam się ku 63. roku życia. To wiek, który stopniowo powinien zostać początkiem emerytury zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ale to jeszcze nie teraz. Nawet jeżeli będziemy zwiększać wiek emerytalny co pół roku – w przypadku mężczyzn dojdziemy do niego za 6 lat, a w przypadku kobiet potrwa to jeszcze dłużej” – powiedział Kudrin.

Tłumaczenie: Anna Klisz

Źródło: http://ria.ru/economy/20160521/1437411348.html

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 + = 33

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl