Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Kryptowaluty są odzwierciedleniem tragedii jaką stał się system monetarny oparty na dolarze


 

W programie CNBC „Futures Now”, Ron Paul twierdził, że kryptowaluty stały się aktywem, które może śmiało konkurować z największymi bańkami spekulacyjnymi w historii, jakie kiedykolwiek miały miejsce na rynku akcji. Winą za taki stan rzeczy obarcza między innymi amerykański bank centralny, FED.

Bitcoinowa mania efektem ubocznym programu luzowania ilościowego?

Urodzony w 1935 libertarianin i wielokrotny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych twierdzi, że mania na zdecentralizowane waluty cyfrowe jest powodem ostatnich rund programu luzowania ilościowego (QE) w wykonaniu Rezerwy Federalnej, które były odpowiedzią na kryzys finansowy sprzed dekady.

„Patrzę na problemy, z którymi się mierzymy. Są ogromne, a ludzie szukają alternatywy finansowej w każdej miejscu. Dlaczego ktoś miałby kupować obligacje rządowe z ujemnym oprocentowaniem? Dlaczego ktoś miałby kupować akcje i naiwnie liczyć, że tym razem nie nastąpi krach? Kryptowaluty są odzwierciedleniem tragedii jaką stał się system monetarny oparty na dolarze” – mówił Ron Paul.

Ex-kandydat Republikanów na fotel prezydenta USA jest zdania, że „Bitcoin to największa bańka” i próba obliczenia jej realnej wartości jest niezwykle trudna. Z całą pewnością nie wynosi jednak ponad $17 tysięcy tak jak wskazują uśrednione ceny największych giełd – twierdzi R. Paul.

Kto jeszcze uważa Bitcoina za bańkę?

Rynek kryptowalut w tym momencie przeżywa wyraźny podział – na tych, którzy dopatrują się w nim bańki spekulacyjnej oraz na tych, którzy liczą na dalsze wzrosty najpopularniejszych aktywów. Zdanie Rona Paula podziela między innymi Warren Buffett nazywany „wyrocznią z Omaha”.

Podobnego zdania jest również praktycznie każda światowa komisja nadzoru rynków finansowych i spora część banków instytucjonalnych – w tym UBS.

Uważamy, że silne wzrosty wyceny Bitcoina, które notujemy w ostatnich miesiącach to przejaw bańki spekulacyjnej jaka tworzy się na tej klasie aktywów – przekonują analitycy UBS. Jednocześnie, bank wątpi by Bitcoin rzeczywiście miał kiedykolwiek zastąpić tradycyjne waluty.  Wymóg zapłaty podatków w walucie krajowej oraz potencjalnie niewyczerpana podaż kryptowalut są głównymi czynnikami które uniemożliwiają powszechne zaadaptowanie kryptowalut w gospodarce.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl