Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Kruk skupuje wierzytelności od Deutsche Banku. Warte ponad 500 mln zł


Spółka zależna wrocławskiej firmy Kruk zawarła umowę z Deutsche Bankiem. Kupi od niego wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej blisko pół miliarda złotych.

Zarząd Kruka poinformował, że w poniedziałek 19 czerwca należąca do niego włoska firma ItaCapital s.r.l. podpisała umowę z również działającym na terenie Włoch Deutsche Bankiem. Zakłada ona przejęcie od banku wierzytelności z tytułu niespłacanych kredytów konsumenckich opiewających na 131,7 mln euro. W przeliczeniu według bieżącego kursu wymiany wychodzi około 555 mln zł.

Umowa mogłaby nie dojść do skutku jedynie w przypadku, gdyby po stronie Kruka nie doszło do zapłaty za pakiet wierzytelności. Komunikat nie wskazuje jednak na cenę, po której włoska spółka kupi długi.

To już kolejna duża transakcja, w której partnerem Kruka jest duży bank działający za granicą. Dokładnie trzy tygodnie temu informowaliśmy o zakupie wierzytelności rumuńskiego banku, należącego do francuskiej grupy Societe Generale. Wartość tamtej transakcji przekroczyła 1 mld zł.

W 2016 roku Kruk zainwestował łącznie 1,3 mld zł w portfele wierzytelności, z czego 857 mln zł poza Polską – m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i na Słowacji. W pierwszym kwartale tego roku inwestycje wyniosły 214 mln zł, z czego portfele zagraniczne stanowiły 90 proc. tej sumy.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowała 80 mln zł zysku netto wobec 61 mln zł rok wcześniej.
Źródło: money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 8

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl