Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Ile kosztuje utrzymanie imigrantów w USA i Niemczech?


Utrzymanie nielegalnych imigrantów kosztuje podatników w USA sześć razy więcej niż ich deportacja. Niemcy w związku z kryzysem uchodźczym w 2016 r. wydali ponad 20 mld EUR.

www.gotowespolki.pl.png

Według danych średni koszt deportacji jednej osoby to 10,9 tys. dol. – obejmuje to aresztowanie, osadzenie w ośrodku zamkniętym (więzieniu lub areszcie policyjnym) oraz przeprowadzenie procesu deportacji. Z kolei koszt związany z pozostaniem tej samej osoby w USA to 65,3 tys. dol. – uwzględnia on zasiłki i świadczenia socjalne, przy czym w wyliczeniach nie brano pod uwagę dzieci tych osób.

Przepisy i regulacje wprowadzone za kadencji byłego prezydenta Baracka Obamy spowodowały, że Urząd Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) w 2016 roku deportował 170 tys. osób mniej niż w 2012 r., choć wydał 8 proc. więcej środków. Średni koszt deportacji w roku 2012 (po uwzględnieniu inflacji) wynosił 5,9 tys. dol.

Biorąc pod uwagę, że w USA przebywa nielegalnie ok. 11,5 mln osób, to całkowity koszt ich utrzymania (do śmierci) wynosi 746,3 mld dolarów, podczas gdy koszt ich deportacji to 124,1 mld dolarów (zakładając koszty deportacji z roku poprzedniego) bądź 67,6 mld dolarów (przy kosztach z 2012 roku).

Dyrektor CIS Steven A. Camarota uważa, że największy wpływ na koszty związane z pozostaniem nielegalnych imigrantów w USA ma fakt, że w większości są to osoby słabo wykształcone, nieposiadające kwalifikacji do pracy, które wymagają więcej pomocy i świadczeń socjalnych ze strony rządu. Większość z nich nie ukończyła szkoły średniej bądź na niej zakończyła edukację.

Imigranci w Niemczech:

Według Federalnego Urzędu Statystycznego, w ubiegłym roku u naszego zachodniego sąsiada mieszkało ponad 18 mln cudzoziemców – tak dużo jak nigdy dotąd. Stanowią oni 22 proc. ogólnej liczby mieszkańców RFN, która wynosi obecnie ok. 82 mln. Następne kilka milinów czeka w ramach łączenia rodzin.

Problematyka uchodźców jest na tyle beznadziejna, że 80% imigrantów z Afryki w ogóle nie pracuje, bo wolą żyć z zasiłku.

Łączne wydatki poniesione przez rząd federalny Niemiec w związku z kryzysem uchodźczym wyniosły w 2016 r. ponad 20 mld EUR, co stanowi 0,6 proc. PKB największej europejskiej gospodarki. Podczas gdy na zbrojenia Niemcy wydają rocznie około 48 mld Euro.

Autor:
Z.B.
Źródło:

pap/niezależna/plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

83 − = 74

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl