Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Koszt przejazdu taksówką do miejsca świadczenia usług


crown-victoria-01
Jeden ze wspólników spółki partnerskiej świadczy usługi prawne w siedzibie klientów. Do klientów dojeżdża taksówką. Koszt przejazdu nią udokumentowany jest fakturą. Czy wydatki za przejazd taksówką podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów?

Koszty przejazdu taksówką do miejsca świadczenia usługi podlegają zaliczeniu do kosztów podatkowych na zasadach wynikających z art. 22 ust. 1 updof.
Zgodnie z art. 22 ust. 1 updof, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Warunkiem zaliczenia danego wydatku do kosztów uzyskania przychodów jest istnienie związku tego wydatku z przychodami podatnika. Kosztami uzyskania przychodu są bowiem racjonalne i gospodarczo uzasadnione wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przy czym wykazanie związku poniesionych kosztów z tą działalnością oraz okoliczności, że ich poniesienie ma wpływ na wysokość osiąganych przychodów lub służy zachowaniu albo zabezpieczeniu źródła przychodów, obciąża podatnika.

Jak wynika z treści pytania, przedmiotowe wydatki są ponoszone w związku ze świadczeniem usług prawnych w siedzibie klienta. Należy więc uznać, że wydatki te mają bezpośredni związek z prowadzoną działalnością i wpływ na wysokość osiąganych przychodów.

Wobec tego podatnikom (wspólnikom spółki) przysługuje prawo zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, każdemu z nich proporcjonalnie do prawa do udziału w zysku spółki.

Źródło: http://www.gofin.pl/podatki/17,1,61,188955,koszt-przejazdu-taksowka-do-miejsca-swiadczenia-uslug.html

Polub Plportal.pl:

Tags:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 79 = 86

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl