Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Koronawirus może się odbić na światowej gospodarce. Szefowa EBC zabiera głos


– Epidemia koronawirusa wnosi “nowy element niepewności” co do wzrostu globalnej gospodarki – stwierdziła w środę szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde. Epidemia koronawirusa powoduje coraz większe konsekwencje gospodarcze nie tylko dla Chin, ale też innych krajów. W środę Airbus poinformował,że zawiesza prace swojego zakładu w chińskim mieście Tianjin.

Jest to wyraźna zmiana wobec poprzednich, optymistycznych prognoz EBC – komentuje AFP. Lagarde zapewniła, że Europejski Bank Centralny, kontynuując politykę skupowania aktywów na rynku i utrzymując bardzo niskie stopy procentowe, “działa jako automatyczny i skuteczny stabilizator” strefy euro – podaje PAP.

 

 

 

 

O tym, że epidemia koronawirusa w Chinach oznacza dla tego państwa (a wkrótce także dla innych) ogromny kłopot, mówił we wtorek w programie “Money. To się liczy” Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku:

Połączenia lotnicze do Chin anulował już szereg linii lotniczych, w tym także PLL LOT. A ponieważ do Państwa Środka nie latają już samoloty, wysyłkę paczek i listów do tego kraju wstrzymała także Poczta Polska. Również Selena, wrocławska firma działająca rynku chemii budowlanej, zdecydowała się wstrzymać prace dwóch swoich chińskich zakładów. Obecnie liczba ofiar koronawirusa sięga już około 500.

 

 

Autor : OPRAC. TOMASZ SĄSIADA

Źródło : money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , , , ,


About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl