Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Koniec gospodarczego cudu. Polska znów na potężnym minusieJeszcze kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Finansów pod wodzą Mateusza Morawieckiego świętuje triumfy. Resort miał ogłosić wielki sukces gospodarczy. Niestety, po wielkiej radości nie pozostało już nic.

O nadwyżce w budżecie możemy już oficjalnie zapomnieć. „Tłuste” styczeń i luty, kiedy to PiS notował świetny wynik, a nadwyżka była faktem, to już przeszłość. Mocny początek w 2017 roku zawdzięczamy dobremu wynikowi z końcówki roku 2016. Wypłacanie zwrotów VAT zdynamizowało polską gospodarkę. Niestety, chwalono dzień przed zachodem słońca.

O ile w styczniu resort notował nadwyżkę na poziomie 6,7 mld złotych, w lutym było jej już 6 mld złotych mniej. Jeszcze gorzej jest w marcu. Według opublikowanego przez Ministerstwo Finansów „Harmonogramu dochodów i wydatków budżetu państwa na 2017 rok” trzeci miesiąc tego roku zakończymy bardzo nisko „pod kreską”. Niedobór sięgnie poziomu 5,8 mld złotych.

Tym samym zapoczątkowany zostanie kurs na dno. Z miesiąca na miesiąc sytuacja będzie coraz gorsza, aż w końcu roku polska gospodarka znajdzie się bardzo mocno na minusie. W grudniu deficyt sięgnie poziomu 59,3 mld złotych. Nie ma więc wątpliwości, że odtrąbiony przez Ministerstwo Finansów sukces był tylko złudzeniem.
Źródło Wiadomości Pikio

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − 31 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl