Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Komisja Europejska nałożyła na Google karę 2,42 mld euro. Zemsta za Volkswagena?


Komisja Europejska nałożyła na Google gigantyczną karę w wysokości 2,42 mld euro za nadużywanie pozycji dominującej poprzez bezprawne faworyzowanie własnej porównywarki cenowej. To rekordowa grzywna w historii Unii Europejskiej.

Google nadużywał swojej pozycji jako dominującej wyszukiwarki na rynku wyszukiwarek, promując w wynikach wyszukiwania własną porównywarkę cenową i obniżając pozycję propozycji konkurentów.
Postępowanie spółki Google jest nielegalne w świetle unijnych zasad ochrony konkurencji. Taki sposób postępowania odbiera innym przedsiębiorstwom możliwość konkurowania w oparciu o zalety i wprowadzania innowacji. A co najważniejsze odbiera europejskim konsumentom możliwość faktycznego porównywania usług i pełnego korzystania z innowacji – podkreśliła Vestager.

To rekordowa grzywna w historii Unii Europejskiej. – Z szacunkiem, ale nie zgadzamy się z ogłoszonymi dzisiaj wnioskami. Dokonamy szczegółowej oceny decyzji Komisji, rozważając odwołanie się od niej i oczekujemy kolejnych możliwości przedstawienia naszych argumentów – zapowiada Kent Walker, wiceprezes i główny radca prawny Google.

Nieoficjalne mówi się, że jest to odwet za karę nałożoną przez USA na niemieckiego Volksaagena.

Autor:
Z.B.
Źródło:

PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 40 = 42

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl