Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Kartą w warsztacie i w kościele. Coraz więcej terminali płatniczych


250 tys. terminali płatniczych zainstalowano od początku działania programu Polska Bezgotówkowa. Kartą można płacić już w warsztatach, na straganach czy w kościołach.

Do stosowania terminali płatniczych przekonuje się coraz więcej branż. Wśród nich te, które broniły się przed elektronicznymi płatnościami.

 

 

 

– Przede wszystkim chodzi o sektor “beauty”, czyli salony kosmetyczne, SPA, kosmetyczki, fryzjerzy oraz szeroka gastronomia, czyli bary i restauracje. Tu sytuacja zmieniła się diametralnie i coraz częściej w takich punktach można zapłacić kartą – mówi Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, w rozmowie z “Interia Biznes”.

W terminale coraz częściej wyposażają się kościoły, zbierające datki. Obok katolickich również prawosławne i protestanckie.

Karty akceptuje też coraz więcej warsztatów samochodowych. Do przyjmowania płatności bezgotówkowych nie dają się za to przekonać domowi fachowcy i specjaliści od remontów.

W Polsce średnio na 1 tys. mieszkańców przypadają 23 terminale. Z roku na rok zbliżamy się do europejskiej średniej, która wynosi 24 terminale na 1 tys. mieszkańców.

Autor : OPRAC. WITOLD ZIOMEK
Źródło : money.pl
Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl