Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jeśli myślicie o UDANEJ KARIERZE, to lepiej zacznijcie się uczyć jednego z tych SIEDMIU JĘZYKÓW


Znajomość więcej niż jednego języka obcego, oprócz tego, że jest przydatne, może przyspieszyć karierę, pisze portal Babbel.com. Strona prezentuje listę języków, które są obecnie najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Znajomość jednego lub kilku z nich może przynieść podwyżkę lub zapewnić lepszą pracę, przekonuje Babbel.

Dlatego, jeśli poważnie myślicie o wsparciu swojej kariery, być może nadszedł czas, by nauczyć się jeszcze jednego lub kilku języków z prezentowanej poniżej listy:

Mandaryński/ standardowy chiński – jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy języków obcych, drugi po angielskim najważniejszy język światowego biznesu.

Niemiecki – dla tego, kto mieszka w Europie, znajomość niemieckiego jest niemal koniecznością. Po niemiecku mówi około 130 milionów osób na całym świecie, a niemiecka gospodarka jest najsilniejszą w UE.

Hiszpański – ma wiele zalet, jeśli chodzi o podróże i komunikację międzynarodową. Dla ponad 400 milionów ludzi jest językiem ojczystym.

Portugalski – umiejętność posługiwania się tym językiem wzrosła wraz z rozwojem brazylijskiej gospodarki. Jest drugim językiem Ameryki Południowej, mówi nim 215 milionów ludzi na całym świecie. Eksperci twierdzą, że jego znaczenie w Europie zwiększa się szybciej, niż jakiegokolwiek innego języka.

Japoński – ważny dla każdego, kto zajmuje się nauką lub technologią, bo japoński został niedawno nazwany “językiem robotyki”. Po japońsku mówi około 125 milionów ludzi. Japonia to trzecia co do wielkości gospodarka na świecie.

Francuski – mimo, że w Europie przeżywa regres, rozkwita w innych częściach świata, zwłaszcza w Afryce. Dzięki mieszkańcom “czarnego kontynentu” do 2050 roku, do 700 milionów dojdzie liczba osób mówiących w języku francuskim. Francuski jest w grupie języków dyplomatycznych.

Arabski – tym językiem mówi 300 milionów ludzi na świecie. Otwiera on drzwi do komunikacji z Bliskim Wschodem, zwłaszcza w dziedzinie energii, budownictwa i nieruchomości.
M.I.M/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: Babbel.com

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

72 + = 79

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl