Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem na świecie. Bill Gates zdetronizowany


Zmiana na fotelu najbogatszego człowieka na ziemi. W związku z prognozą bardzo dobrych wyników Amazona, akcje spółki poszły sporo w górę. Wywindowały tym samym majątek Jeffa Bezosa do kwoty 90,9 miliarda dolarów. Szef Amazona wskoczył w ten sposób na miejsce dotychczasowego lidera – Billa Gatesa, wyprzedzając go o 200 milionów dolarów.

Codzienny indeks majątku światowych miliarderów prowadzi serwis Bloomberg. To właśnie według jego wyliczeń Gates stracił pozycję lidera rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Wszystko za sprawą reakcji giełdy na wyczekiwaną publikację kwartalnych wyników finansowych Amazona.

Analitycy spodziewają się, że przychód giganta w branży internetowych zakupów wzrośnie aż o 22 procent – do 37,2 miliardów dolarów. To wystarczyło, by podczas czwartkowej sesji na Wall Street akcje Amazona wzrosły o ponad 1,3 procenta. Dzięki temu Bezos, który ma 17 procent akcji spółki, wyprzedził Gatesa.

Wieloletni szef Microsoftu miał w czwartek – według wyliczeń Bloomberga – fortunę wartą dokładnie 90,7 miliarda dolarów.

W czwartek na trzecim miejscu rankingu miliarderów Bloomberga jest4,5 miliarda dolarów. niezmiennie szef odzieżowego giganta Inditex Amancio Ortega. Jego majątek został wyceniony na 82,7 miliarda dolarów. Czwarty jest Warren Buffet z majątkiem 7

Ten ostatni z czasem będzie w rankingu coraz niżej, bo regularnie pozbywa się swojego majątku, przekazując miliardy na cele dobroczynne. Ostatnio przekazał akcje warte 3,17 miliarda dolarów na organizacje charytatywne. Większość z nich trafiła do fundacji Billa i Melindy Gatesów.
Tomasz Sąslada
Źródło: money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

88 − 78 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl