Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jarosław K. zatrzymany przez ABW. Miał w domu 13 mln zł w gotówce


Funkcjonariusze ABW zatrzymali na polecenie olsztyńskiej prokuratury Jarosława K., który kupował paliwo od spółki wyłudzającej podatek VAT. W jego mieszkaniu służby zabezpieczyły 13 mln zł w gotówce. Zatrzymały także dwa pojazdy o wartości około 1 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje śledztwo prowadzone przez tamtejszy oddział Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. tzw. karuzeli VAT i “znikającego handlowca” w obrocie paliwami. Przestępstwa miały być dokonywane głównie w Olsztynie i Warszawie,

Śledczy poinformowali, że na ich polecenie w poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali Jarosława K. Mężczyzna kupował paliwo w spółce, która wyłudziła podatek VAT na łączną kwotę przekraczającą 23 mln zł. Samemu Jarosławowi K. zarzucono udział w wyłudzeniu ponad 9 mln zł.

Służby nie będą miały problemu z odzyskaniem pieniędzy. – W trakcie przeszukiwania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego zabezpieczono środki majątkowe w kwocie 13 mln zł w gotówce oraz dwa pojazdy o wartości około 1 mln zł. – informuje Cezary Frietek, p.o. prokuratora okręgowego.

We wtorek prokurator złożył wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla Jarosława K. Śledczy już zapowiadają kolejne zatrzymania.

Państwo walczy z wyłudzeniami VAT

Minister Mateusz Morawiecki zapowiadał pod koniec czerwca, że jeszcze w tym roku do budżetu może wpłynąć dodatkowo 20 mld zł z podatków. – Trzeba sobie stawiać wysoko poprzeczkę. Rzeczywiście te 20 mld to jest bardzo wysoko. Te 20 mld składa się z 20 mld składa się z 20 mld drobnych czynności, zaglądania do cystern przewożonych przez granice, kontroli puszek, w których miała znajdować się karma dla psów, a znajdował się tytoń do fajek wodnych, kontroli przemytu przez różne granice – mówił na antenie TVP.

Wagę tematu podkreślał również Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych. – Walka z przestępczością gospodarczą, oszustwami dotyczącymi podatku VAT to jeden z najważniejszych kierunków działania polskich służb – stwierdził.
Patryk Skrzat
Źródło: money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl