Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jaki jest koszt życia w Hiszpanii? Zaktualizowane ceny i płace.


W tym artykule powiemy o jednym z kluczowych czynników, który powinni wziąć pod uwagę wszyscy zainteresowani przeprowadzką do kraju iberyjskiego, a mianowicie kosztami życia w Hiszpanii. Bierzemy pod uwagę koszty, takie jak zakwaterowanie, transport, wyżywienie i inne.

Wyjaśniamy, że artykuł został napisany w odniesieniu do danych z Madrytu i Barcelony, więc jeśli planujecie zamieszkać w innym mieście, informacje te mogą się różnić.

Nie zapominaj, że chociaż wiza ,,Working Holiday Spain’’ nie jest jeszcze włączona, istnieją inne rodzaje wiz, które pozwalają Ci zamieszkać w kraju.

Zakwaterowanie

Dla tych, którzy dopiero przybyli do kraju, mieszkanie w hostelu jest dobrym rozwiązaniem, aby poznać miasto, poznać przyjaciół i znaleźć stałe zakwaterowanie. Noc wynosi około 30 euro.

Po tym okresie, wynajęcie prywatnego pokoju w mieszkaniu lub wspólnym domu jest najlepszą alternatywą. Koszt wynajęcia pokoju dla jednej osoby wynosi około 420 euro miesięcznie. Możesz także uzyskać wspólny pokój i zaoszczędzić kilka euro.

Innym wyborem jest wynajęcie całego mieszkania, oczywiście wymagania są tutaj większe (brana pod uwagę jest pensja oraz przeprowadzane są procedury dla przybyszów do Hiszpanii). Tutaj koszty rosną i mogą osiągnąć 850 euro miesięcznie. Warto wyjaśnić, że mówimy o nieruchomości z jedną sypialnią, kuchnią i łazienką.

Niektóre strony do szukania zakwaterowania to idealista i badi.

Transport publiczny

Aby przeprowadzić się do Madrytu, należy kupić kartę transportu publicznego. Chociaż karta ma różne rodzaje karnetów, najwygodniejszym dla osób, które zamierzają mieszkać w mieście, jest karnet zwany „sezon 30-dniowy”, który pozwala podróżować bez ograniczeń w tym okresie. Koszt karnetu to 54,60 euro.

Inne subskrypcje: bilet jednorazowy kosztuje średnio 1,70 euro, a abonament 10-karnetowy kosztuje średnio 12,20 euro.

Transport publiczny w Barcelonie ma różne karnety (przejściówki), a koszty różnią się w zależności od obszarów, z których musicie korzystać. Ale skupmy się na najczęstszych karnetach dla osób, które już mieszkają w mieście: T-Usual. Ta indywidualna karta podróżna pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów przez 30 kolejnych dni, a jej koszt wynosi 40 euro.

Inne karnety: bilet jednorazowy kosztuje 2,40 euro, a karnet T-Casual (10 przejazdów) kosztuje 11,35 euro.

Rowery

Inną możliwością transportu w miastach są rowery. Madryt i Barcelona mają rozległe trasy dla rowerów górskich i wysoce wydajne systemy rowerów publicznych.

BiciMAD to zrównoważony sposób poruszania się po hiszpańskiej stolicy (Madrytu). Roczny koszt korzystania z tego abonamentu waha się od 15 do 25 euro, a ponadto co 30 minut użytkowania należy zapłacić 0,50 euro.

Bicing to aplikacja, która pozwala wypożyczyć rowery w Barcelonie na krótki okres czasu. Ich roczny koszt wynosi 50 euro i jest możliwość korzystania z rowerów elektrycznych za dodatkową opłatą za minutę (0,35 euro za 30 minut).

Jedzenie

Jeśli dostaniecie pracę w restauracji, wydatki na żywność obniżą się, ponieważ większość gastronomicznych pracodawców zapewnia lunch i / lub kolację swoim pracownikom.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że pójście do supermarketu i gotowanie pozwala Wam zaoszczędzić kilka euro miesięcznie. Średnio wydasz 120 euro miesięcznie na osobę. Najczęściej wybierane supermarkety to Lidl i Mercadona.

Zostawiamy Ci listę podstawowych produktów:

Mleko na 1 litr: 0,58 euro

Mielona wołowina na 1 kilogram: 5,30 euro

Olej kukurydziany za 1 litr: 0,99 euro

Ryż za 1 kilogram: 0,79 euro

Coca Cola za 2 litry: 1,78 euro

Odzież

Najbardziej znanym sklepem odzieżowym w Hiszpanii jest Primark, który charakteryzuje się niskimi cenami.

Oto kilka przykładów:

Jean: 12 euro

Bermudy: 7 euro

Koszulka: 3 euro

Trampki: 8 euro

Dodatkowe wydatki

Jeśli nie masz ochoty gotować i zdecydujesz się zjeść obiad w restauracji, możesz znaleźć codzienne trzydaniowe menu oraz napoje za 12 euro.

Jeśli planujesz wyjść ze znajomymi i wypić kufel piwa w barze, musisz liczyć na wydatek 2 euro. A jeśli Wasza noc się rozkręci i dotrzecie do kręgielni, będzięcie musieli kupić bilet za około 14 euro.

Jednym z pierwszych wydatków, które będziesz musiał ponieść po przyjeździe do Hiszpanii, jest doładowanie do telefonu komórkowego, którego średni miesięczny koszt wynosi 20 euro.

Średnie wydatki na miesiąc

Zakwaterowanie: 420 euro (pokój prywatny).

Transport: Madryt 54 euro / Barcelona 40 euro (bilet miesięczny).

Jedzenie: 120 euro (na osobę na miesiąc).

Abonament na telefon komórkowy: 20 euro (miesięcznie).

Inne wydatki: 50 euro (miesięcznie)

Razem: Madryt 664 euro a Barcelona 650 euro.

Ile zarobisz pracując w Hiszpanii?

W 2019 r. Płaca minimalna w Hiszpanii wynosi 900 euro miesięcznie, do tego dodawane są 2 nadzwyczajne płatności roczne. W związku z tym rok wynosiłby 12 wynagrodzeń + 2 płatności nadzwyczajne (równowartość 2 dodatkowych wynagrodzeń).

W przypadku pracy tymczasowej ustalono, że minimalna płatność za dzień roboczy musi wynosić co najmniej 42,60 euro.

Płaca minimalna, jak sama nazwa wskazuje, jest podstawą, którą pracownik powinien pobierać. Od tego minimum wynagrodzenie może być wyższe w zależności od wykonanej pracy. Wynagrodzenie nie będzie takie samo dla osoby wykonującej pracę niewykwalifikowaną, jak dla osób wykonujących zawód i / lub wykonujących pracę wykwalifikowaną.

Miesięczne oszczędności

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wydatki związane z kosztami życia w Hiszpanii, możemy oszacować przybliżoną miesięczną oszczędność w wysokości 400 euro.

Minimalne wynagrodzenie miesięczne: 1050 euro

Średnie miesięczne wydatki: 650 euro

Średnie miesięczne oszczędności: 400 euro

Wyjaśniamy, że kwoty te są szacunkową średnią, która może różnić się między innymi w zależności od stylu życia, jaki prowadzimy i pracy, którą wykonujemy.

Pamiętajmy, że artykuł został napisany z informacjami z Madrytu i Barcelony, więc koszty mogą się różnić, jeśli zdecydujesz się osiedlić w innym hiszpańskim mieście.

Tłumacz Kuba Czarkowski

Źródło: https://www.yomeanimoyvos.com/cual-es-el-costo-de-vida-en-espana-precios-y-salarios-actualizados

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl