Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jak wygląda 500+ na Węgrzech?


Od stycznia 2018 roku ulga podatkowa dla rodzin z dwojgiem dzieci zwiększyła się na Węgrzech do 40 tys. forintów (ok. 534 zł) miesięcznie.
Minister Zasobów Ludzkich Katalin Novak poinformowała agencję MTI, że z korzystają także ci rodzice, którzy dopiero spodziewają się drugiego dziecka, ale kobieta jest w co najmniej 91. dniu ciąży.

Stopniowo zwiększana od 2016 r. ulga podatkowa osiągnie tym sposobem poziom dwukrotnie wyższy niż w 2015 r., kiedy wynosiła 20 tys. ft (ok. 270 zł).
Novak oświadczyła, że dzięki uldze podatkowej rodzice zaoszczędzili już – wliczając środki z przyszłorocznego budżetu – 2250 mld ft (ok. 30 mld zł).
Na Węgrzech trwają konsultacje narodowe w sprawie wsparcia dla rodzin, które mają stać się podstawą przyszłych działań rządu w tej sferze.

Węgrzy są pytani m.in. o to, czy zgadzają się, by spadek liczby ludności redukować nie poprzez imigrację, a przez większe wsparcie rodzin, by udzielać młodym małżeństwom wsparcia do samodzielnego życia – wspomniano w tym kontekście o ewentualności wprowadzenia nieoprocentowanego kredytu w wysokości do 5-10 mln ft (ok. 67 tys. – 133 tys. zł) – oraz by zwiększać wsparcie w przypadku większej liczby dzieci, a matkom co najmniej trojga dzieci zapewnić wsparcie szczególne.

Rząd Viktora Orbana podjął od 2010 r. różne posunięcia na rzecz wsparcia rodzin, na przykład uruchomił rodzinną ulgę mieszkaniową czy program rozwoju żłobków, co jak dotąd doprowadziło jedynie do spowolnienia spadku liczby ludności.

Ewa Druzgalska
Źródło: https://forsal.pl/artykuly/1389391,wegierskie-500-rzad-w-budapeszcie-zapowiada-ulgi-podatkowe-dla-rodzin-z-dwojgiem-dzieci.html

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 1 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl