Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Jak pracować zdalnie bez utraty zdrowia psychicznego?


W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa, firmy proszą pracowników o pracę zdalną, aby pomóc kontrolować zarażenie. Na początku praca w domu może wydawać się marzeniem: bez dojazdów do pracy, bez rozpraszających współpracowników.

Ale kiedy minie początkowe uczucie entuzjazmu często dopada nas szara rzeczywistość. Możemy czuć się naprawdę samotni. Twój dom nagle wydaje się o wiele mniejszy. I nie ma prawdziwego końca dnia pracy. „Myślę, że najważniejszą rzeczą, która jest niedoceniana, jest psychologiczny wpływ bycia samemu” – powiedział David Hassell, współzałożyciel i dyrektor generalny 15Five, dostawcy oprogramowania do zarządzania wydajnością, gdzie 40% pracowników jest zdalnych.

Oto kilka wskazówek:

Zachowaj równowagę: zrób sobie przerwę.

Bądźmy szczerzy: nie pracujesz osiem godzin w biurze. Są przerwy na kawę, lunche i pogawędki ze współpracownikami, które dają wytchnienie od pracy. To, że pracujesz w domu, nie oznacza, że ​​nie masz prawa do tych samych zwyczajów. „Istnieje tendencja do pracy przez cały dzień, aby przezwyciężyć piętno, że nie pracujesz, gdy nie ma Cię w biurze” – powiedział David. Rabin, wiceprezes ds. globalnego marketingu komercyjnego w Lenovo. Pauza w ciągu dnia roboczego może być dobrodziejstwem dla wydajności. W rzeczywistości czyni cię mądrzejszym i daje ci perspektywe.

Zorganizuj się

Zajmie ci to trochę czasu, zanim wejdziesz w swój rytm pracując w innym środowisku. Jeśli byłeś pracownikiem biurowym, który migrować z biurka w sali konferencyjnej do prywatnego pokoju konferencyjnego, aby wykonać swoją pracę, nie czuj, że musisz ograniczać się do jednego miejsca w domu, doradził Rabin. Zastanów się jednak, gdzie zdecydujesz się na pracę i upewnij się, że dopasujesz środowisko do rodzaju wykonywanej pracy, zasugerował Morgenstern. Na przykład znajdź spokojną okolicę, w której można głęboko się zastanowić. Podczas gdy w trakcie siedzenia na zewnątrz na patio możesz odpowiadać na wiadomości e-mail i inne zadania administracyjne. Pamiętaj, aby wyznaczyć niektóre miejsca jako strefy wolne od pracy. „Powinieneś zachować w domu takie miejsca, w których nigdy nie będziesz pracować” – dodała. – Bardzo trudno jest się zrelaksować w nocy, kiedy zaczynasz kojarzyć te przestrzenie z pracą.”

Zmień przeznaczenie czasu drogi do pracy

Główną zaletą pracy w domu jest brak dojazdów, ale to nie znaczy, że dzień pracy powinieneś zacząć wcześniej. „Wykorzystaj swój czas dojazdów do pracy rano na samoodnowę lub czas dla rodziny, a nie pracę” – zalecił Morgenstern.

Wyznacz bardzo wyraźne granice

Praca w domu nie oznacza, że ​​pracujesz więcej godzin” ostrzegł Morgenstern. Wyjaśnij swojemu kierownikowi i współpracownikom swój harmonogram i trzymaj się go. A kiedy dzień pracy dobiegnie końca, odłóż sprzęt i przebierz się w stroje wieczorowe lub wypoczynkowe, aby zasygnalizować przejście do osobistego czasu. Musisz również zachować jasność w stosunku do innych członków gospodarstwa domowego, którzy mogą chcieć twojej uwagi w ciągu dnia pracy. Może to być szczególnie trudne, jeśli szkoły zostaną zamknięte. ”Stwórz trochę struktury na dzień i wyznacz zabawę i czas pracy, jednocześnie organizując przestrzeń do pracy i zabaw, zalecił Morgenstern.„ Musisz nałożyć porządek. ” Pokaż swoją twarz gdy to możliwe, użyj wideo zamiast standardowych połączeń, aby pomóc w tworzeniu większej liczby interakcji i uniknąć samotności. Trzy razy w tygodniu wszyscy pracownicy 15Five, bez względu na to, czy pracują z domu, czy w biurze, biorą udział w rozmowie wideo na spotkaniu z udziałem wszystkich osób. Widzą twarze wszystkich, ponieważ każdy ma własny laptop z własnym aparatem – to naprawdę ważne ”- powiedział Hassell.

Poszukuj relacji towarzyskich

Praca w domu oznacza, że ​​nie ma możliowości aby wpaść do biura kolegi lub spotkać kogoś w drodze do łazienki i omówić plany na weekend. „Jeśli czerpiesz energię z przebywania w otoczeniu innych ludzi, może to być rozpacz.” Ale interakcje społeczne mogą nadal mieć miejsce w domu – musisz być bardziej kreatywny. Ustaw regularne zameldowania ze swoim zespołem lub kierownikiem, które pozwalają nie tylko zapewniać aktualizacje postępów, ale także sortować wszelkie problemy lub pomysły na burzę mózgów. Używaj FaceTime, Zoom i innych narzędzi wideo podczas spotkań lub po prostu rozmawiaj ze współpracownikami, aby uniknąć samotnośći. W 15Five istnieją dwa kanały Slack, które zapewniają przestrzeń do dyskusji dla pracowników. Jeden jest bardziej formalny, gdy ludzie dyskutują nad tym, nad czym pracują i na inne tematy związane z biznesem. Podczas gdy drugi, zwany „coolerem wodnym”, jest bardziej swobodny, gdzie ludzie publikują bardziej osobiste wiadomości i śmieszne obrazy.

Tłumaczenie: Ewelina Cendrowska

Źródło: CNN

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl