Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Innowacje? Polacy już to potrafią. 5 głośnych pomysłów znad Wisły


Pluszowe misie imitujące biały szum, kubek dla cukrzyka czy specjalne lusterka dla motocyklistów. Oto pięć innowacyjnych pomysłów, którymi możemy pochwalić się za granicą.
Według raportu „Polskie Startupy 2015”, stworzonego przez Fundację Startup Poland, na rynku funkcjonuje obecnie ponad 2,4 tys. młodych firm, których początkowy budżet opiera się w 60% na pieniądzach pozyskanych od rodziny i znajomych. Skąd czerpali inspiracje autorzy innowacyjnych projektów?
Szumisie – innowacja z potrzeby mamy
Anna Skórzyńska na pomysł szumisiów wpadła podczas kolejnej bezsennej nocy spędzonej nad łóżkiem swojego syna. Dźwięk, który emitują te niezwykłe zabawki, przypominają tzw. biały szum, który dzieci słyszą w brzuchu mamy. Autorka pomysłu wskazała, że to z tego powodu miliony rodziców korzysta z suszarek, aby pomóc dzieciom w zasypianiu i budowaniu poczucia bezpieczeństwa
Nie mieliśmy wątpliwości, że stawiamy na jakość i wspieranie polskich przedsiębiorców. Produkcja pierwszej partii szumisiów pochłonęła kilkadziesiąt tysięcy zł. Tyle kosztowało opracowanie i wyprodukowanie mechanizmów szumiących, materiały, wypełnienia, stworzenie strony internetowej i przygotowanie materiałów potrzebnych do wysyłki – mówi o początkach swojej kariery autorka projektu w wywiadzie “Stworzyła szumisie, czyli szumiące misie ułatwiające zasypianie”
MIGAM – polski startup z myślą o niedosłyszących
MIGAM wprowadził swój pomysł do polskich banków i urzędów, a środki na założenie biznesu zgromadził dzięki crowdfundingowi. Tłumacz języka migowego powstał w oparciu o sieć neuronową oraz technologię Kinect, czytamy w artykule “Polski startup dla niesłyszących rusza w świat”.
Aby pomóc, uruchomiliśmy usługę “Tłumacza Migam”, w ramach której oferujemy tłumaczenia na żywo, rozmowy z osobą głuchą lub słabosłyszącą. Dzięki naszej usłudze osoba niesłysząca może skontaktować się z tłumaczem i załatwić sprawę z domu, ulicy, urzędu – podkreślają twórcy Tłumacza.
Smart mirrors – lusterka z myślą o kierowcy jednośladu
Bartosz Ambrożkiewicz ze współpracownikami kieruje swój projekt do właścicieli jednośladów typu naked oraz sport. Smart mirrors rozwiązują problem braku widoczności, w momencie gdy kierowca pochyla się na pojeździe.
Na pytanie Grzegorza Marynowicza “Co moglibyście poradzić osobom, które myślą o biznesie. Od czego zacząć, na co zwracać szczególną uwagę?” w wywiadzie: “Pomysłowe lusterka Polaka podbiją świat”, Ambrożkiewicz odpowiada: na początku warto zacząć od odpowiedzi na bardzo ważne pytanie – jaki problem rozwiązujemy i dlaczego robimy to lepiej niż inni?
Kubek dla diabetyka – pomysł studenta medycyny
Sebastian Łaźniak zwrócił uwagę na problem, jakim jest cukrzyca typu pierwszego, która wymaga od chorego bardzo skrupulatnej kontroli spożywanych węglowodanów. Łaźniak postanowił ułatwić diabetykom przyjmowanie płynów przez opracowanie specjalnego kubka.
Przy tworzeniu zgłoszenia patentowego korzystałem z pomocy rzecznika patentowego. Już na etapie oceny zdolności patentowej okazało się, że nie istnieje nawet kategoria do której można by zakwalifikować ten projekt, upewniło i umocniło mnie to w dążeniu do celu – czytamy w wypowiedzi pomysłodawcy na portalu mambiznes.pl.
Polski OORT – lider w rozwiązaniach Smart Home
OORT powstał według prezesa zarządu, by rozwiązywać nasze codzienne problemy: odnajdywać rzeczy, które codziennie gubimy, gasić za nas światło, zabezpieczać przed pozostawieniem włączonego żelazka czy informować, gdy dzieci wyjdą samodzielnie z domu, podaje “Puls Biznesu” w artykule: “Polski start- up jednym z trzech najlepszych na świecie”.
OORT to technologia, która pozwala za pomocą aplikacji na smartfonie kontrolować mieszkanie. SmartHub wykrywa automatycznie podłączone urządzenia kompatybilne z bluetoothem, które stanowią wyposażenie technologii i dzięki temu pozwala na np. włączenie ekspresu do kawy tuż po przebudzeniu. OORT funkcjonuje na międzynarodowym rynku w sektorze internetu rzeczy.

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Innowacje-Polacy-juz-to-potrafia-5-glosnych-pomyslow-znad-Wisly-7323810.html?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter+Bankier.pl+17.02.2016

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − = 89

 

About jarzebskia

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl