Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

HGW zapłaciła kancelariom ws. reprywatyzacji ponad 400 tys., aby storpedować pracę KW


Prawie czterysta tysięcy złotych! Tyle warszawski urząd miasta zapłacił kancelariom adwokackim za pomoc przy sprawach dotyczących reprywatyzacji. Kwota robi jeszcze większe wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę, że chodzi o okres od lutego do lipca tego roku.

Niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się do zastrzeżeń przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, że w jej imieniu, na rozprawach stawiają się profesjonalni prawnicy, którzy nie są zatrudnieni przez ratusz. Zaznaczyła wówczas, że biuro prawne urzędu miasta „jest bardzo skromne” i liczy 44 radców prawnych. – Tylko do trudnych spraw wynajmujemy prawników z zewnątrz – zastrzegła Gronkiewicz-Waltz. Według niej „byłoby niefrasobliwością, gdyby tego nie robili”.

W czasie ubiegłotygodniowej konferencji Patryk Jaki ocenił, że sytuacja w której prezydent stolicy odmawia współpracy z komisją, „jest nie do zniesienia”.

Komisja bardzo ciężko pracuje, czasami dzień i noc po to, żeby zwrócić nieruchomości rozgrabione w wyniku dzikiej reprywatyzacji miastu, a miasto zamiast nam pomagać, ciągle nam przeszkadza 
– mówił wiceminister sprawiedliwości. – Wynajmuje specjalne kancelarie prawne, mimo że ma setki prawników zatrudnionych na etatach – dodał polityk.

Według niego, wynajęci przez miasto prawnicy przychodzą na rozprawy wyłącznie po to, by przy pomocy wniosków formalnych, torpedować postępowania. – Przecież gdyby podejść do tego z punktu widzenia interesu miasta, to miasto powinno się cieszyć, że zwracamy im nieruchomości, a my mamy wrażenie, że oni są niezadowoleni, że te nieruchomości, zamiast do handlarzy, trafiają do wspólnego majątku – powiedział Jaki.

W jego ocenie, wynajmowanie przez miasto kancelarii prawnych, w sytuacji gdy urząd zatrudnia już prawników, jest „gigantyczną, rażącą niegospodarnością”. Zaapelował do Rady Warszawy, by podjęła odpowiednie działania i zakazała prezydent wydawania w ten sposób stołecznych pieniędzy.

Autor:
—foto gazeta agencja
Źródło:

PAP/PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

59 − 53 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl