Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Greccy importerzy przeszli na płacenie za gaz w rublach


 

Wszystkie greckie firmy importujące rosyjski gaz przeszły na nową procedurę płacenia Gazpromowi, nie będzie przerwy w dostawach.

W kraju jest trzech głównych importerów – DEPA Commerce, Mytilineos, Prometheus Gas. Dostawy z Rosji stanowią od 45% do 55% importu, w zależności od sezonu. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach nie będzie możliwe zastąpienie rosyjskiego gazu żadnymi innymi źródłami.

„Ostateczny termin płatności za kwietniowe dostawy gazu to 25 maja. Dlatego konieczne jest zaksięgowanie pieniędzy na specjalnym koncie 23 maja. Przeliczenie na ruble i przelanie pieniędzy z jednego konta na drugie zajmuje dwa dni. , płatność w euro musi wpłynąć 23 maja” — wyjaśnił źródło- ateńska agencja informacyjna AMNA.

Dzień wcześniej ateńska agencja informacyjna AMNA poinformowała, że ​​DEPA opłaciła Gazpromowi za kwietniowe dostawy w euro zgodnie z instrukcjami Komisji Europejskiej z 19 maja

Grecki rząd i firmy importujące gaz ziemny, zanim zgodziły się na nowy schemat płatności, czekały na decyzję Komisji Europejskiej.

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl