Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Globalna mafia finansowa zniewoliła świat za pomocą pieniądza


Zeitgeist: Addendum (2008) powstało na fali zainteresowania publicznego poszukiwaniem rozwiązań problemów społeczno-gospodarczych przedstawionych w pierwszym filmie Petera Josepha „Zeitgeist: The Movie”. W odróżnieniu od „The Movie” jednak Zeitgeist: Addendum prezentuje możliwe rozwiązania.

W filmie pojawia się pracujący dawniej jako „Ekonomiczny Zabójca” (Economic Hit-man) John Perkins, który jest także autorem bestsellerowej książki o praktykach „Ekonomicznych Zabójców” na usługach Stanów Zjednoczonych. Film przedstawia również Projekt Venus, organizację działającą na rzecz kreowania zmian społecznych bazujących na ponad 70-letnim dorobku Inżyniera Społecznego i Projektanta Jacque’a Fresco.

Film Zeitgeist: Addendum miał swoją premierę na piątej edycji festiwalu filmowego Annual Artivist’s Film Festival, na którym otrzymał najwyższą nagrodę w 2008 roku.
„Reżyser Peter Joseph pokazuje, że możliwe jest przedstawienie trudnych i ryzykownych społecznie treści w sposób wizualnie, emocjonalnie i intelektualnie spójny pozwalając spojrzeć na nie całościowo,” powiedział Diaky Diaz. „Fi;m Petera Josepha przyciągnął miliony ludzi. Cieszymy się, że tegoroczny Artivist Film Festival umożliwia podrażnienie ciekawości milionów widzów i kontynuowanie dialogu na temat tematów dotyczących zarówno obywateli Ameryki jak i świata jako całości.”

Swoją premierę internetową film miał 3 października 2008 roku. Oblicza się, że od czasu premiery film został ściągnięty ponad 70 milionów razy. Został on udostępniony legalnie za darmo do celów nie-komercyjnych dla wszystkich. Ściąganie, pokazywanie i rozpowszechnianie filmu jest nie tylko dozwolone ale nawet popierane. Film można zdobyć też w formacie DVD dostępnej na stronie www.tzmpolska.org(link is external) oraz na stronie http://www.zeitgeistaddendum.com(link is external).

Na podsumowanie kilka „złotych myśli” w tym temacie :

  • Kenneth Galbraith – laureat nagrody Nobla z ekonomii: „Proces przez który powstaje pieniądz jest tak prosty, że ludzki umysł go odrzuca. Naprawdę nie ma potrzeby posiadania więcej, niż się potrzebuje. W gospodarce jest tak, że nie możesz handlować pracownikami, ale możesz ich dzierżawić. Po angielsku: Job – to praca dla pieniędzy; work – to praca, którą robisz bo lubisz, albo jesteś w tym dobry.”
  • Maurice Allais, profesor ekonomii i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1988 roku, napisał w swej książce „Les Conditions Monetaires d’une Economie de Marche” („Monetarne uwarunkowania rynku ekonomicznego”, str.2): „W istocie, obecny sposób tworzenia pieniądza z niczego przez system bankowy jest, nie waham się tego powiedzieć, aby pomóc ludziom wyraźnie uzmysłowić sobie, o co tu chodzi, podobny do wytwarzania pieniędzy przez fałszerzy, tak słusznie potępianego przez prawo. Mówiąc konkretnie, daje te same rezultaty”.
  • Lew Tołstoj: Pieniądz to nowa forma niewolnictwa, odróżniająca się od starej tym, że jest niepersonalna – że nie ma relacji międzyludzkiej pomiędzy panem i niewolnikiem.
  • Św. Tomasz z Akwinu: „Pieniądze wynaleziono głównie dla ułatwienia wymiany, i dlatego właściwym i głównym użyciem jest ich zużycie, czyli wydanie przy wymianie rzeczy. Dlatego samo przez się jest niedozwolone brać zapłatę za użycie pieniędzy, a na tym polega lichwa.”
  • Clifford Hugh Douglas założyciel szkoły Kredytu Społecznego: „Władza pieniądza nie chce i nigdy nie chciała ulepszenia systemu pieniężnego. Tarcia społeczne, wojny i sabotaż to jest dokładnie to, czego ona chce.”
  • Henry Forda twórcy koncernu Forda ( nazwanego tak od jego nazwiska) sprzed blisko wieku temu: „Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja”
  • Marshall McLuhan „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”
Autor:
z
Źródło:

www.zeitgeistaddendum.com/KlubInteligencjipolskiej

Artykuł dodał portal www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − = 37

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl