Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Gigantyczny przekręt. To afera większa niż Amber Gold?!


afera
Szykuje się kolejna afera z piramidą finansową? Dziennik „Polska the Times” pisze, że aż 75 tys. zgłosiło się do prokuratury, twierdząc, że padli ofiarą oszustwa! Chodzi o kolejną “piramidą finansową” z Gdańska. Dziennik pisze, że na celowniku śledczych znalazła się Pomocna Pożyczka, znana również jako PKF Skarbiec i Dobra Pożyczka.

Jak podaje gazeta, mechanizm działania Tomasza R. i Rafała G., członków zarządu Pomocnej Pożyczki, był prosty: skuszony nisko oprocentowaną pożyczką klient dowiadywał się, że cała “operacja” obarczona jest przedpłatą – od 4-10 proc. kwoty wnioskowanej pożyczki. Kiedy uiścił opłatę, dowiadywał się, że… umowa nie może zostać zawarta, bo klient nie spełnił wszystkich wymogów. W efekcie – przedpłata nie była zainteresowanym zwracana.

Według gdańskiej prokuratury, podejrzewana przez śledczych firma, mogła w ten sposób wyłudzić aż 180 mln zł, a Wojciech Szelągowski, rzecznik gdańskiej prokuratury mówił gazecie, że lista pokrzywdzonych, którzy zgłaszają się do prokuratury, może być trzykrotnie większa, niż w przypadku Amber Gold!

Poszkodowani muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem przez wiele będą musieli dochodzić swoich praw. Powód? Akta prowadzonych postępowań liczą aż 5 milionów (!) stron. Według cytowanego przez dziennik adwokata głównych podejrzanych, samo precyzowanie zarzutów potrwa…. pięć lat! 

Oprócz dwóch głównych „bohaterów” przekrętu, w sprawę zamieszane są bowiem aż 163 inne osoby. Nad całą sprawą pracują równolegle dwa zespoły: prokuratorski i policyjny. Pierwszy liczy sześć osób, drugi – osiem. Dotychczas naliczono niemal 18 tysięcy poszkodowanych. Przesłuchano 62 tysiące osób – podaje dziennik.

Jak wynika z danych, do których dotarł Fakt, firma Pomocna Pożyczka tylko przez sześć lat swojej działalności w okresie od stycznia 2007 do grudnia 2012 wygenerowała przychód sięgający 139 milionów złotych! Za 2007 roku przychód wynosił „tylko” 5,7 miliona, żeby w 2011 roku osiągnąć wysokość blisko 38,5 miliona złotych. Pomimo tego że wielu klientów zostało oszukanych, przez lata firma należąca do dwóch wspólników rozwijała się znakomicie. (Polska the Times/ełem)

Toczy się proces w sprawie afery Amber Gold

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/idzie-kolejna-afera-finansowa-afera-wieksza-niz-amber-gold/rxzr1lv

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl