Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

George Soros o przyszłości USA


soros
Miliarder George Soros ogłasza nową przepowiednię dla USA – totalną wojnę klasową. Soros, 81 lat, w przeszłości, we wczesnych latach 90-tych, spekulował przeciw brytyjskiemu funtowi, co przyniosło – w rezultacie manipulacji – drastyczny spadek kursu funta, a jemu samemu 1 mld dolarów.

W następnych latach pozostawał czynny nie tylko w inwestowaniu, ale także w aktywności społecznej. Soros, dzięki poważnym kontrybucjom, pomógł przetrwać Wikipedii, podobnie jak przez donacje na rzecz Tides Center pośrednio sfinansował Adbusters, kanadyjski magazyn antykapitalistyczny, który przyczynił się do nagłośnienia akcji ruchu Occupy Wall Street. Wypowiadając się ostatnio dla Newsweek’a, Soros przemilczał swoje przeszłe sukcesy i zamiast nich ofiarował ostrzeżenie: „Okres ‚zła’ nadchodzi dla zachodniego świata”.

„Nie zamierzam was podnosić na duchu. To najpoważniejsza i najtrudniejsza sytuacja spośród wszystkich, jakich doświadczyłem w mojej karierze, i nosząca wiele podobieństw do lat 30-tych ubiegłego wieku – wielkiej depresji. Świat krajów rozwiniętych stoi w obliczu zasadniczego regresu, który grozi dekadą (lub dłużej) stagnacji, jeśli nie czymś gorszym. Najbardziej optymistyczny ze scenariuszy to klimat deflacji. Najgorszy z możliwych, to załamanie całego systemu finansowego”.

Soros porównuje obecny stan świata Zachodu do sytuacji Związku Radzieckiego w okresie upadku komunizmu. I chociaż, można by pomyśleć, że historia nauczyła świat rozpoznawać trendy, to zdaniem Sorosa, na przekór przeszłym zdarzeniom, unaoczniającym przyszłe zagrożenia, upadek imperium wydaje się nieuchronny.„Upadek systemu radzieckiego był niezwykłym wydarzeniem, i my obecnie doświadczamy czegoś podobnego w świecie rozwiniętym, bez świadomości tego, co zachodzi” – uzupełnia Soros.

Wobec pogarszającego się kryzysu w strefie euro amerykański system finansowy narażony jest na otrzymanie ciężkich ciosów. Na drodze do zupełnej katastrofy – ostrzega Soros – Amerykanie powinni być przygotowani na stosowne konsekwencje społeczne. Kiedy rozruchy ogarną ulice – powiada miliarder – to dostarczą one uzasadnienia dla użycia taktyk siłowych, by utrzymać prawo i porządek, które – jeśli nadużyte – przyniosą w konsekwencji represyjny system polityczny, a społeczeństwo, w którym prawa jednostki ulegną dalszym ograniczeniom, będzie wyłomem w tradycji Stanów Zjednoczonych”.
http://katehon.com/news/george-soros-says-riots-police-state-and-class-war-are-coming-us

GEORGE SOROS SAYS RIOTS, POLICE STATE AND CLASS WAR ARE COMING TO THE US

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

49 − = 47

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl