Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Gazociąg Północny-2: Niemiecka Wintershall czeka na zgodę polskiego regulatora


gazprom
Mario Mehren liczy na to, że spółka otrzyma do sierpnia 2016 roku zgodę polskiego regulatora niezbędną do powołania joint venture, które będzie realizować projekt Gazociągu Północnego-2.

Prezes Wintershall (niemieckiej spółki należącej do chemicznego giganta BASF) Mario Mehren liczy na to, że spółka otrzyma do sierpnia 2016 roku zgodę polskiego regulatora niezbędną do powołania joint venture, które będzie realizować projekt Gazociągu Północnego-2. Zgoda polskiego regulatora pozwoli niemieckiej spółce stać się akcjonariuszem inwestycji.

„Projekt Gazpromu rozwija się, rozpoczęły się przetargi na materiały. Ponadto pojawiają się nowi akcjonariusze chętni do udziału w projekcie. Liczymy na to, że polski regulator wyda do sierpnia zgodę, która pozwoli nam stać się akcjonariuszem inwestycji i przystąpić do prac” — powiedział Mehren w wywiadzie dla Ria Novosti.

„My, jako niemiecka spółka, otrzymaliśmy zgodę regulatora Niemiec. Nasi przyszli partnerzy otrzymali już zgody. Uzyskaliśmy już pozwolenia związane z sankcyjnym reżimem. Brakuje nam jeszcze tylko zgody polskiego regulatora” — powiedział Mehren. Dodał, że po jego otrzymaniu przystąpienie do prac będzie już tylko kwestią kilku tygodni.

Jego zdaniem, w kontekście zmniejszenia wydobycia gazu przez zachodnie kraje, naturalnym rozwiązaniem będzie zwiększenie dostaw z Rosji bądź LNG ze Stanów Zjednoczonych. Jednak, zdaniem Mehrena, z gospodarczego i ekologicznego punktu widzenia rosyjski gaz bardziej się opłaci niż LNG.

Maksim Blinow, Sputnik

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 1 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl