Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Fundusze unijne w Polsce. 2,5 mld zł na pięć projektów drogowych2,5 mld zł unijnego dofinansowania trafi na pięć projektów drogowych i jeden związany z zakupem sprzętu dla policji. Łączna wartość sześciu projektów to 4,9 mld zł – poinformowało w piątek Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

– W sumie inwestycje te obejmują wybudowanie około 140 km nowych dróg w całości prawie dróg ekspresowych. Są to dwa odcinki drogi szybkiego ruchu S5, jeden odcinek drogi S8 oraz obwodnice dwóch miast: Wałcza i Kościerzyny. Projekt szósty dotyczy wsparcia policji w zakresie zakupu nowoczesnego sprzętu – powiedział Słowik.

Pierwsza z drogowych inwestycji dotyczy budowy drogi S5 Poznań – Wrocław na odcinku Poznań – Kaczkowo. W ramach tego projektu powstanie 79 km trasy ekspresowej. Całkowita wartość projektu to 2,36 mld zł, a unijne dofinansowanie to ponad 1,24 mld zł. Druga z inwestycji dotyczy przebudowy drogi ekspresowej S8 na liczącym 21 km odcinku Radziejowice – Pasków. Wartość projektu przekracza 1,1 mld zł, a dofinansowanie to 478 mln zł. Obydwa odcinki mają powstać do 2019 roku.

Trzecim z dofinansowanych projektów drogowych jest budowa drogi S5 na odcinku Mielno – Gniezno o długości 18 km. Dofinansowanie z unijnych środków tego wartego 578 mln zł projektu to 310 mln zł. Kolejny projekt to budowa obwodnicy Wałcza o długości 18 km wartości 538 mln zł. Unijne dofinansowanie w tym przypadku to 265 mln zł. Ostatni z drogowych projektów na dofinansowanie którego podpisano w piątek umowę to budowa obwodnicy Kościerzyny. Trasa będzie miała 8 km długości. Wartość projektu to 237 mln zł, a dofinansowanie to ponad 148 mln zł.

Komenda Główna Policji na zakup sprzętu dostanie dofinansowanie z UE w wysokości 86,8 mln zł na projekt wartości 102,1 mln zł. Policjanci kupią 600 radiowozów oznakowanych, 140 nieoznakowanych z wideorejestratorami, 400 laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu oraz 740 terminali mobilnych stanowiących wyposażenie pojazdów służby ruchu drogowego.

Źródło: www.money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 2

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl