Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Frankfurt nad Menem: Rodowici Niemcy stali się mniejszością w Niemczech


Po raz pierwszy w historii Niemiec statystyki obnażyły, że ponad połowa ludności Frankfurtu to imigranci. We Frankfurcie 51,2 procent mieszkańców pochodzi ze środowisk imigracyjnych.

Frankfurt nad Menem jest pierwszym miastem w Niemczech, gdzie ponad połowa ludności miejskiej to imigranci lub ich rodzice byli imigrantami. Największą grupę stanowią tureccy mężczyźni i kobiety. Jednak większość z obcej ludności miejskiej pochodzi z krajów UE (61,3 procent). Zdecydowana większość ma status stałego zamieszkania, a 0,7 procent cudzoziemców będzie zmuszona opuścić Niemcy. Kolejne 2,8 procent nie ma prawa pobytu lub statusu oczekującego na pobyt stały.

Niezależnie od statusu imigracyjnego style życia obywateli we Frankfurcie znacznie się różnią.
58,5 procent Niemców żyje w jednoosobowych gospodarstwach domowych. Odsetek rodzin i samotnych rodziców z dziećmi to tylko 15,1 procent. Natomiast udział rodzin ze środowisk imigracyjnych jest ponad dwukrotnie wyższa (36,6 procent).

Duże różnice są widoczne w dystrybucji dochodów. Prawie połowa populacji pracujących ze środowisk imigracyjnych egzystuje poniżej lub na granicy ubóstwa. Stanowi to 21,1 procent i wypada miesięcznie mniej niż 900 euro, a 27,8 procent 900 do 1300 euro netto.
Tylko 7,6 procent posiada dochód netto mniejszy niż 900 euro i 15,5 procent od 900 do 1300 euro.

We Frankfurcie odsetek bezrobotnych ze środowisk imigracyjnych jest dużo wyższy.

W grupie mężczyzn ze środowisk nieimigranckich, stopa zatrudnienia jest najwyższa i stanowi 82,5 procent, a w grupie kobiet to 78,2 proc.
Z grupy mężczyzn i kobiet, ze środowisk imigranckich pracuje tylko 72,9 mężczyzn i 59,1 proc. kobiet.

Podobnie sytuacja wygląda w zakresie edukacji. Potomkowie imigrantów kończą wcześniej edukację i w rezultacie są słabiej wyedukowani.

Autor:
Z.B.
Źródło:

m.fr.de/PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl