Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Europa za ciasna dla mebli z Polski. Eksport rośnie na potęgę


Europa staje się za mała dla polskich meblarzy. Muszą więc ruszyć w szeroki świat. 2020 r. może być początkiem ekspansji – pisze “Puls Biznesu”. Branża szacuje, że wartość polskiego eksportu mebli w 2019 r. wyniosła 10,9 mld EUR.

“PB” informuje, że jeszcze kilka miesięcy temu branża liczyła, że za dwa, trzy lata Polska przeskoczy Niemcy i stanie się wiceliderem w eksporcie mebli, ustępując miejsca jedynie Chinom.

Dyrektor biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Michał Strzelecki mówi dziennikowi, że szacunkowa wartość polskiego eksportu mebli w 2019 r. wyniosła 10,9 mld EUR, a 2020 r. może oznaczać umocnienie się na pozycji wicelidera.

Europa staje się za ciasna. Zdając sobie z tego sprawę, nasi producenci coraz częściej starają się wychodzić poza Stary Kontynent. I nowy rok będzie rokiem jeszcze odważniejszego wkraczania do odleglejszych państw, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Indie czy kraje Bliskiego Wschodu

– mówi Strzelecki, cytowany przez dziennik.

“PB” zauważa, że sporym obciążeniem dla sektora meblowego mogą być rosnące szybko koszty pracy.

Wzrost wynagrodzeń wynoszący ok. 9 proc. rocznie nie wystarcza, by przyciągnąć do branży nowych pracowników i zatrudnienie nie rośnie

Źródło: Business Insider

– czytamy.

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl