Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 5 miliardów dolarów – o poparcie tej decyzji zapytał w ankiecie na Twitterze


Źródło zdjęcia: Twitter @elonmusk

Elon Musk, amerykański biznesmen i założyciel firmy produkującej samochody elektryczne Tesla, sprzedał akcje firmy o wartości około 5 miliardów dolarów. Była to jego pierwsza sprzedaż akcji w ciągu ostatnich pięciu lat – od 2016 roku.

Zostało to zgłoszone przez Bloomberg w odniesieniu do dokumentów potwierdzających sprzedaż.

Kilka dni wcześniej, 6 listopada, Musk stworzył na Twitterze ankietę, w której konsultował się z internautami, czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów w firmie. Większość użytkowników poparła sprzedaż akcji – oddali na to 57,9% głosów.

Z dokumentów nie wynika jednak, czy na decyzję faktycznie wpłynęły wyniki internetowej ankiety. Nie wiadomo również, czy biznesmen będzie kontynuował sprzedaż, dopóki nie osiągnie progu 10%.

Dokumentacja informuje natomiast, że sprzedaż miała na celu wypełnienie zobowiązań podatkowych.

Ankieta doprowadziła do 16% spadku akcji producenta w ciągu dwóch dni, ponieważ inwestorzy obawiają się konsekwencji sprzedaży tak znacznego pakietu.

Autor: Viktoriya Kolomiyec / tłum. Anastasiia Vasylchenko

Źródło: https://hromadske.ua/posts/ilon-mask-prodav-akciyi-tesla-na-dollar5-mlrd-pislya-opituvannya-v-twitter-bloomberg https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-11-10/elon-musk-sells-tesla-stock-after-twitter-vote-to-meet-taxes?srnd=premium-europe

Polub Plportal.pl:


About redaktor

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl