Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Dziesięć razy łatwiej dostać się do SGH, niż zostać kierownikiem sklepu Biedronka. Szokujące zestawienie danych


biedronka
W czasie kiedy uczelnie zmagają się ze związanym z niżem demograficznym, spadkiem liczby studentów, pracodawcy nie mogą narzekać na brak kandydatów. Przekonał się o tym koncern Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka. Liczba kandydatów na jedno miejsce w programach menedżerskich organizowanych przez firmę, znacznie przekracza analogiczny współczynnik na najbardziej prestiżowych studiach w Polsce.W kampanii na 1000absolwentow.pl rekrutowaliśmy wspólnie z Biedronką kierowników sklepów i ich zastępców. Szukaliśmy osób z wyższym wykształceniem lub w trakcie studiów. Wśród kandydatów z aspiracjami i potencjałem było ponad 30 aplikacji na jedno miejsce – mówi w rozmowie z Inn:Poland dr Barbara Zych, CEO Employer Branding Institute, który obsługiwał kampanię. – To pokazuje, że Biedronka to marka pracodawcy, która przyciąga nie tylko osoby na niskie stanowiska, ale także osoby z ambicją, potencjałem i wyższym wykształceniem.

Jest to wynik porównywalny jedynie z najbardziej obleganym kierunkiem studiów w Polsce – Wydziałem Lekarsko-Dentystycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na Uniwersytecie Warszawskim, najbardziej obleganym kierunkiem są dziennikarstwo i nauki społeczne, public relations i marketing medialny. Na jedno miejsce przypada tam 24,10 kandydata. Podobny odsetek ma Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. A nieco niższa jest popularność najbardziej obleganego kierunku Politechniki Warszawskiej. Na jedno miejsce na automatyce i robotyce kandyduje średnio 23,57 kandydata. 

Szkoła Główna Handlowa jest daleko w tyle. Od lat współczynnik kandydatów do miejsc utrzymuje się na poziomie 2,5-3. Zestawienie tych danych z rekrutacją w Biedronce szokuje.

Tomasz Staśkiewicz

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

36 − = 29

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl