Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Dramat Owsiaka. Patryk Jaki urządził NALOT na pieniądze WOŚP


Patryk Jaki uwziął się na Jerzego Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za główny cel obrał sobie udowodnienie, że pieniądze WOŚP są marnotrawione i rozkradane. Stwierdził, że skoro nie otrzymał faktur, to na pewno odnajdzie nieprawidłowości. Urządza nalot na pieniądze Orkiestry i jest przekonany, że udowodni swoją tezę. Owsiak obawia się, że PiS sfałszuje dowody i naśle na niego policję skarbową. 

Patryk Jaki w akcji

Wiceminister sprawiedliwości i wróg numer jeden Hanny Gronkiewicz Waltz postanowił pójść z Jerzym Owsiakiem na wojenną ścieżkę. Twierdzi, że w przeszłości wspierał Orkiestrę, ale tym razem chce powiedzieć „sprawdzam” i zażądał przekazania faktur oraz innych rozliczeń.

– Pytałem Owsiaka o dostęp do faktur szczególnie spółek powiązanych rodzinie – a on znów publikuje mi grafiki i kolorowanki znane z jego stron. W dodatku nie odnosząc do mojej propozycji. Ktoś pyta po co mi to i co chce osiągnąć ? Jestem wyjątkowo wrażliwy na dysponowanie środkami przeznaczonymi na chorych i niepełnosprawnych – mówił Jaki.

Jeśli widzę sieć rożnych powiązanych spółek wokół szczytnych akcji – zawsze budzi to moją wątpliwość. Dlaczego wiele takich wątpliwości nie powstaje np. w przypadku innych organizacji (Caritas, Szlachetnej Paczki etc.)? Dlatego, że nie ma tam ”Złotych Melonów” i innych dziwnych również rodzinnych spółek. – dodał.

Nalot na pieniądze WOŚP

Jaki ogłosił, że ma mnóstwo sygnałów o nieprawidłowościach i rozkradaniu pieniędzy zbieranych dla dzieci. Postanowił wykorzystać swoją pozycję publiczną i przeprowadzić nalot na finanse Orkiestry.

Owsiak jest załamany, ponieważ obawia się, że Patryk Jaki działając jako wiceminister sprawiedliwości i reprezentant państwa, sfałszuje dowody dokonując nalotu na finanse WOŚP. Wszyscy są bowiem pewni, że on nie odpuści i zrobi wszystko byle tylko udowodnić, że Orkiestra rozkrada pieniądze.

WOŚP obawia się również nieuczciwych kontroli skarbowych, które zapewne pojawią się w związku z nalotem Patryka Jakiego.

Źródło: Pikio.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 5

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl