Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Doradca Putina chce pozyskać 100 mln USD na kopanie kryptowalut


Spółka, której współwłaścicielem jest Dmitry Marinichev, jeden z doradców prezydenta Rosji Władimira Putina, chce pozyskać 100 mln USD, aby pomóc rosyjskim firmom zaistnieć na rynku kryptowalut, informuje Bloomberg.

Miner Coin rzuca wyzwanie Chinom, które są bitcoinowym potentatem. Spółka chce przeprowadzić tzw. „initial coin offering” (ICO), w ramach której potencjalni inwestorzy zamienią jednostki bitcoina i ethereum na nowe tokeny RMC. W zamian dostaną prawo do 18 proc. zysków, jakie spółka wypracuje dzięki nowej kopalni kryptowalut.

ICO to mechanizm, w którym inicjatorzy nowego przedsięwzięcia rynkowego sprzedają część jego wartości (lub przyszłych przychodów) w formie żetonów dla entuzjastów, którzy chcą zainwestować w jego rozwój.

– Rosja ma potencjał, aby w przyszłości zająć 30 proc. globalnego rynku kopalni kryptowalut – twierdzi Dmitry Marinichev, współwłaściciel Miner Coin.

System RMC ma wykorzystywać zaprojektowane w Rosji na potrzeby satelitów chipy z półprzewodników, aby zminimalizować zużycie energii w komputach wykorzystywanych do elektronicznej „produkcji” kryptowalut.

Dmitry Marinichev jest rzecznikiem ds. publicznego internetu w zespole prezydenckiego komisarza ds. praw przedsiębiorców.

Autor:
Fot. Pixaby
Źródło:

pulsbiznesu

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 74 = 79

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl