Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Deutsche Bank. Ponad 5,7 miliarda euro strat


Deutsche Bank już piąty rok z rzędu ze wskaźnikiem ujemnym. Prezes banku nie widzi powodów do zmartwień. Wręcz przeciwnie.

Według prezesa Deutsche Bank Christiana Sewinga straty związane są z restrukturyzacją firmy, którą sam zarządził i były one przewidywane przez analityków. Latem ubiegłego roku, Sewing zafundował największemu niemieckiemu bankowi terapię wstrząsową, która docelowo ma uczynić z Deutsche Bank jednego z ważniejszych graczy na rynku.

 

 

 

 

Strategią było m.in. ograniczenie obrotu obligacjami i zamrożenie handlu akcjami, a pracowników dotknęły zwolnienia. Na całym świecie zatrudnienie straciło 18 tys. osób. Do końca 2019 roku bank zatrudniał 87 tys. osób, czyli o ponad cztery tysiące mniej niż w roku 2018.

Sewing jest mimo wszystko optymistyczny i ocenia przebieg restruktuaryzacji firmy, w niektórych działach nawet lepiej niż przewidywano. – Ze względu na duże bufory kapitaowe w wysokości 13,6 procent jesteśmy nastawieni optymistycznie co do restrukturyzacji naszego banku. Jest ona konieczna, abyśmy znów mogli się rozwijać – powiedział Sewing.

Źródło : money.pl

Autor : Redakcja Money

 

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl