Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Czy PiS oszalał? Chce nas zadłużyć na 40 mld dolarów!!!


„W czwartek przeprowadzono piątą od stycznia aukcję, na której dokonano sprzedaży długu obligacji Skarbu Państwa – tym razem za kwotę 8 miliardów 387 milionów złotych. Wcześniej sprzedano papiery dłużne za łączną kwotę 20,13 mld złotych.
Pierwsza aukcja odbyła się 7 stycznia (sprzedano wówczas obligacje za 4,56 mld zł), 28 stycznia (sprzedano obligacje za 8,07 mld zł), 4 lutego (sprzedano obligacje za 1,5 mld zł) oraz 18 lutego (sprzedano obligacje za 6 mld zł).
Oznacza to, że przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”.
PiS poszedł na łatwiznę i zaczyna potwornie zadłużać państwo. W ciągu dwóch miesięcy sprzedał obligacje za blisko 30 mld złotych. Jeżeli w takim tempie będzie nas zadłużał, to do końca roku powiększymy dług o 140-150 mld złotych, a w całym roku o 170-180 mld złotych, czyli o ponad 40 mld dolarów!
Czy PiS oszalał?
Kiedyś napisałem, że PiS w ekonomii niczym nie różni się od PO. Partie postkomunistyczne, takie jak: PO, SLD, PSL żerowały na majątku narodowym. Zamiast generować dochody, wyprzedawały przedsiębiorstwa i zaciągały kredyty. Wszystko po to, aby pokryć powiększającą się dziurę budżetową.
Teraz uważaj. Po kilku miesiącach rządzenia państwem, okazuje się, że PiS jest jeszcze gorszy od czerwonych. Zadłuża nas na potężne kwoty.
O czym to świadczy?
Ani minister Morawiecki, ani tym bardziej Jarosław Kaczyński nie mają pojęcia o gospodarce. Umieją skleić budżet, napisać ustawy, podtrzymywać zarządzanie państwem, ale kompletnie nie wiedzą, jak wyprowadzić Polskę z nadchodzącej katastrofy.
Pomyśl, jak długo można żyć na kredytach?
Jak długo można budować PKB na długu?
Jak długo można szczycić się wzrostem gospodarczym zbudowanym na bankierskich kredytach?
Wykupują nas korporacje
Teraz musisz zrozumieć, jaka jest różnica pomiędzy zadłużaniem się u obcych a zadłużaniem się u swoich.
Weźmy pod uwagę jedne z najbardziej zadłużonych państw świata: USA i Japonię. Ich długi są kilkakrotnie większe od długu polskiego. Oficjalny dług Ameryki to ponad 19 bln dolarów. Polski dług oficjalny i ukryty mieści się w granicach 1-2 bln dolarów. Japończycy od lat drukują jena. Ich fabryki pracują na trzy zmiany. Potwornie osłabiają i zadłużają kraj.
Jednak różnica pomiędzy polskim długiem a USA czy Japonii jest olbrzymia.
My cały dług zaciągamy od międzynarodowych korporacji: banków, funduszy. Polski dług kupują głównie korporacje zależne od międzynarodowego bankiera. Dług Japonii i USA w dużym stopniu jest w posiadaniu własnego banku. Kiedy nadejdzie zmiana i rządy przejmą uczciwi ludzie, to w każdej chwili mogą anulować cały lub część długu. Przez całe lata zadłużali się we własnym banku.
W USA, kiedy międzynarodowa finansjera upadnie, to naród odzyska władzę nad centralnym bankiem FED. Jednym podpisem wymarzą wszystkie długi, które udzielił im bankierski FED.
Dlaczego mamy tak głupich polityków?
W Polsce natomiast, jak zwykle pod górkę. Zamiast pożyczać pieniądze, tak jak robi to Japonia i USA od własnego banku centralnego NBP, to my zostaliśmy zmuszeni zaciągać długi od międzynarodowych korporacji. Jeszcze parę lat takiej dziecinnej naiwności, a wykupią całą Polskę.
Będziemy własnością prywatnych korporacji.
Cieszy cię taka przyszłość Polski?
Ale mamy wyjście z tej sytuacji. Już dzisiaj okrężną drogą możemy sprzedawać dług do NBP.
W jaki sposób?
Rząd drukuje obligacje. Natychmiast wykupują je banki, w których udziały ma skarb państwa, czyli Pekao BP, BGK i Bank Ochrony środowiska. Następnie NBP skupuje te obligacje od tych banków. Tak robią wszystkie duże gospodarki świata, tak robi bank Unii Europejskiej – EBC, tylko NIE Polska.
Durni ci nasi politycy. Najpierw Aleksander Kwaśniewski wpisał do konstytucji zakaz finansowania deficytu budżetowego przez NBP, później kołchoz unijny zabronił tego samego, a teraz ta lepsza zmiana czyli PiS, kompletnie nie walczy o odzyskanie gospodarki z rąk bankierów.
PiS ciągnie nas w przepaść lub całkowity kolonializm
To musi doprowadzić do katastrofy, to zatrzyma głębsze plany PiS, jeżeli takie  mają w zanadrzu. Wystarczy, że korporacje finansowe zagrożą rządowi niewykupieniem obligacji skarbowych. Wtedy głównodowodzący Jarosław Kaczyński będzie zachowywał się jak Bolek. Uwiążą go na smyczy i skończy się hasanie po lesie. Wierzyciele przejmą kierowanie rządem.
Nie jestem hipokrytą, umiem dostrzec dobre zmiany w TVP, w armii, ale w gospodarce – najważniejszej gałęzi, która ciągnie cały kraj do przodu jest katastrofa. Jak można dokonać jakiekolwiek zmiany, skoro Jarosław Kaczyński na kluczowego ministra wybiera bankiera, Mateusza Morawieckiego. Aż dziwne, że jest synem opozycjonisty, Kornela Morawieckiego.
Chyba Pan Kornel kompletnie nie rozumie gospodarki, skoro wychował syna na bankiera. Otóż pan Mateusz Morawiecki poparł TTIP, kiedy pół świata wie, że podpisanie tego traktatu, to całkowite oddanie władzy korporacjom międzynarodowym. Wtedy polski Parlament będzie atrapą, bez realnej władzy, ponieważ każdą ustawę uderzającą w zyski korporacji, będzie można zaskarżyć i anulować.
W jakim kierunku ciągnie PiS Polskę i Polaków?
Kogo oni reprezentują?

Autor: Robert Brzoza
Źródło: parezja.pl / https://biznes.robertbrzoza.pl/polska/czy-pis-oszalal-chce-nas-zadluzyc-na-40-mld-dolarow/

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

60 − 58 =

 

About jarzebskia

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl