Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Cyfrowy Polsat i nc+ mają dość. Chcą do Wielkiej Brytanii


Cyfrowy Polsat i nc+ w przypadku nałożenia przez rząd na nadawców obowiązku przekazywania danych abonentów Poczcie Polskiej, która sprawdzi, czy płacą oni abonament radiowo-telewizyjny, przeniosą swoją działalność do Wielkiej Brytanii albo innego kraju Unii Europejskiej – tak nieoficjalnie poinformowali przedstawiciele największych operatorów płatnej telewizji.

Co takiego oferuje zagranica?

Święty spokój, minimum formalności, jasne przepisy i krótki czas oczekiwania na koncesję.

Ofcom, to brytyjski odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskojęzycznych nadawców. Uzyskali tam koncesję na platformach cyfrowych i sieciach kablowych kanał Zee One (Poland), Travel Channel (Poland) i Food Network (Poland), Discovery Life (Poland), Kino Polska International, H2 Poland.

W przypadku, gdy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej i koncesje brytyjskie nie będą obowiązywać na terenie Polski, to nadawcy przeniosą się do Czech, gdzie już z powodzeniem działa kanał HBO Polska.

Gospodarka nie znosi próżni. W ten sposób kolejna branża wyniesie się z Polski, rząd straci wpływy z podatków i wzrośnie niezadowolenie z powodu nowych opłat.

GUS właśnie skorygował swoje wcześniejsze wyliczenia dotyczące poziomu inwestycji w 2016 roku i są one dla Mateusza Morawieckiego druzgocące.

Okazało się, że w zeszłym roku spadek inwestycji nie wyniósł jak wcześniej zakładano 5,5%, ale aż 7,9%, co stanowi niewidziany od wielu lat rekord, któremu nie dorównuje nawet załamanie widziane w czasie światowego kryzysu finansowego. Wszystko w sytuacji, kiedy jeszcze rok wcześniej obserwowaliśmy ponad 6% wzrost.

Gdzie leży przyczyna?

Nowe przepisy karno skarbowe, w których określono wymiar kary za nadużycia podatkowe do 25 lat pozbawienia wolności, zniesienie tajemnicy bankowej, nadanie uprawnień urzędnikom skarbowym o jakich nie śniło się służbie bezpieczeństwa za komuny.

Przedsiębiorcy z ostrożności odpuścili sobie prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce lub przenieśli biznes za granicę i tam płacom podatki. Obecnie w Polsce wystarczy podejrzenie urzędnika, a cały majątek może zostać skonfiskowany, a sam przedsiębiorca osadzony w więzieniu na długie lata.

Autor:
Z.B.
Źródło:

PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 19 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl