Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

ČSOB wyłącznym właścicielem Mallpay


Zdjęcie: Mallpay

ČSOB (Czeskosłowacki Bank Handlowy) nabył 100% udziałów w fintechu Mallpay, oferującym płatności odroczone. Jak dotąd FinTech był spółką należącą do ČSOB i Mall Group, w której obaj partnerzy posiadali równe udziały. Wspomniana akwizycja nie była częścią niedawno zawartej transakcji, gdzie grupa Allego przejęła stuprocentowe udziały w spółkach MALL Group i WE|DO od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital.

goldsolar

Kupujesz teraz, płacisz później

Płatności odroczone, nazywane także BNPL (ang. Buy now, pay later), należą na rynku e-commerce do grupy tych najszybciej rosnących. Klient płaci dopiero, kiedy otrzyma i skontroluje towar. Standardowy termin płatności wynosi 14 dni, możliwe jest jednak przedłużenie go do nawet 50 dni. Oprócz tego klient Mallpay może uzyskać przedłużenie okresu gwarancji albo ubezpieczenie towaru od kradzieży. BNPL stanowi korzystną opcję także dla samych sprzedawców, przyczynia się bowiem do wyraźnego wzrostu częstotliwości i liczby zakupów.

gotowe spółki

ČSOB wykorzystuje szansę

Michaela Lhotková, członkini rady nadzorczej ČSOB odpowiedzialna za Innowacje i Cyfryzację, skomentowała sytuację następująco: „Popularność płatności odroczonych w Czechach i na całym świecie dynamicznie wzrasta a tym samym potwierdza słuszność naszej inwestycji w Mallpay przed niespełna trzema laty. Obecnie wykorzystujemy możliwość uzyskania stuprocentowej kontroli nad spółką i wytworzenia następnej wartości dodanej dla naszych klientów i akcjonariuszy. Kolejną szansę upatrujemy w obszarze akceptacji kart płatniczych, gdzie już teraz jesteśmy jednymi z liderów na rynku czeskim”.

Autor: Lukáš Raška

Źródło: https://fintree.cz/novinky/csob-ziskava-podil-mallpay/

Tłumaczenie: Małgorzata Chmielowiec

Polub Plportal.pl:


About redaktor

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl