Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Chcesz handlować wyrobami tytoniowymi lub suszem? Skarbówka zabezpieczy hipotekę na nieruchomości


Rząd chce walczyć z unikaniem opodatkowania w branży tytoniowej. Na jego celowniku są też nielegalne wytwórnie papierosów.

Ministrowie mają zająć się między innymi projektemnowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynkówrolnych.

Rozwiązanie proponowane przed ministerstwo finansów polega między innymi na monitorowaniu i nadzorze nad uprawami, produkcjąi obrotem tytoniem.

Rząd planuje doprecyzowanie części przepisów podatkowych i nałożenie na pośredników obowiązków informacyjnych. Mieliby oni między innymi przedstawiać wykaz producentów suszu, od których został on zakupiony.

Regulacja zakłada też wprowadzenie nowej formy zabezpieczenia akcyzowego czyli hipoteki na nieruchomości.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z oddziałami w terenie miałby między innymi prowadzić rejestr producentów surowca tytoniowego, prowadzić kontrolę i monitorowanie upraw, ale także niszczyć uprawy na koszt prowadzącego. Chodzi o przypadki, gdy producent uprawia tytoń bez wpisu do rejestru czy na większej niż zgłoszonapowierzchni.

W ocenie skutków regulacji zapisano, że w ciągu 10 lat od wprowadzenia nowych przepisów budżet państwa może zyskać ponad 800 milionów złotych.

Autor:
Źródło:

polskieradio

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 2 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl